Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
587.450
-0.85%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Müslümanları öldürmeyi planlarken İslam ile şereflendi

  Amerikalı eski bir asker, "nefret" nedeniyle bombalamayı planladığı İslam Merkezi'ni ziyaret ettikçe İslam ile tanışıp Müslüman oldu.
  • AA
  • 26.03.2019 - 06:37
  Müslümanları öldürmeyi planlarken İslam ile şereflendi

  Yeni Zelanda'da iki camiye düzenlenen terör saldırılarının ardından beyaz ırkçılığı ve İslamofobi tartışmaları alevlenirken ABD'li eski asker Richard McKinney, hikayesi ile fark yaratıyor.

  McKinney, Indiana'daki İslam Merkezi'ne bombalı saldırı düzenlemeyi düşünen bir eski askerden aynı merkezin başkanı olmaya giden yolu, yerel basınla paylaştı.

  MÜSLÜMANLARA DUYDUĞU NEFRET, ŞİDDETE DÖNÜŞECEKTİ

  Yerel basındaki haberlere göre, ABD Deniz Piyadeleri bünyesinde Orta Doğu, Somali, Filipinler, Güney Amerika gibi bölgelerde uzun yıllar görev yaptığını belirten McKinney, ülkesine döndükten sonra içinin "Müslümanlara karşı nefretle" dolduğunu belirtti.

  Müslümanları öldürmeyi planlarken İslam ile şereflendi #1

  EL YAPIMI BOMBA İLE İSLAM MERKEZİ'NE SALDIRACAKTI

  İlerleyen dönemlerde aklına, bir camiyi yok edip çok sayıda Müslümanı öldürmek ya da yaralamak fikrinin düştüğünü ve kendi el yapımı bombasıyla yakınlardaki Muncie İslam Merkezi'ne saldırmayı tasarladığını anlattı.

  O dönemde yakalanıp cezaevine girmeyi dahi umursamadığını anlatan McKinney, bir gün küçük kızının eve gelip, sınıflarına gelen yeni bir Müslüman çocuğun kıyafetlerini anlatması üzerine mahalledeki İslam Merkezi'ne giderek Müslümanlarla tanıştığını belirtti.

  Müslümanları öldürmeyi planlarken İslam ile şereflendi #2

  İSLAM DİNİNİ TANIDI VE MÜSLÜMAN OLDU

  Gittiği İslam Merkezi'ndeki Müslümanların, kendisine Kur-an'ı Kerim'den ayetler okuduğunu ve 8 haftada İslam'dan etkilendiğini belirten McKinney, "Camide her gün daha uzun saatler harcamaya başladım ve her şey çok mantıklı gelmeye başladı. Şehadet getirip, Müslüman olmak istedim ve oldum." ifadelerini kullandı.

  Müslüman olduktan sonra birçok insan için ilham kaynağı haline geldiğini anlatan Richard McKinney, şu anda bir zamanlar bombalı saldırı düzenlemeyi planladığı Muncie İslam Merkezi'nin başkanı.

  İslam ile ilgili yanlış düşünceleri ve duyguları düzelterek Müslüman toplumu desteklemeye devam ettiğini kaydeden McKinney, "İslam Merkezi ve buradaki insanları korumak için ne gerekiyorsa yaparım." diye konuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir