Euro
14.9951
-3.42%
Dolar
13.2287
-3.24%
Altın
758.1
-2.65%
Borsa
1.857
2.64%
Bitcoin
763.010
0.40%
9ºC
İstanbul
Çok bulutlu 9 C

  NATO Genel Sekreteri: Türkiye ve Yunanistan arasındaki görüşmelerde iyi bir ilerleme var

  NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, Türkiye ile Yunanistan arasındaki teknik görüşmelerde "iyi bir ilerleme" kaydedildiğini bildirdi.
  • Haber Merkezi
  • 23.09.2020 - 14:50
  NATO Genel Sekreteri: Türkiye ve Yunanistan arasındaki görüşmelerde iyi bir ilerleme var

  Türkiye-Yunanistan arasındaki Doğu Akdeniz gerginliği sonrası gerçekleştirilen görüşmeler sonrası NATO Genel Sekreteri Stoltenberg'den son dakika açıklaması geldi.

  Stoltenberg, İspanya Başbakanı Pedro Sanchez ile NATO karargahındaki görüşmesinden sonra yaptığı açıklamada, Türkiye ile Yunanistan'ın, Doğu Akdeniz'de ayrıştırma usulleri oluşturulması, havada ve denizde istenmeyen olayların ve kazaların önlenmesi için bugüne kadar birkaç toplantı yaptığını hatırlattı.

  "İYİ BİR İLERLEME KAYDEDİLDİ"

  Stoltenberg, "Bu toplantılar devam ediyor. İyi bir ilerleme kaydedildi." diye konuştu.

  Toplantıların askeri teknik görüşmeler olduğunu vurgulayan Stoltenberg, bunların Almanya'nın anlaşmazlıkların çözümü konusunda yürüttüğü diplomatik çabalara tamamlayıcı nitelikte olduğunu ifade etti.

  Stoltenberg, Almanya'nın çabalarının dün Türkiye ile Yunanistan'ın istikşafi görüşmeleri yeniden başlatma konusunda anlaşmasını sağladığını belirterek, bundan memnuniyet duyduğunu, Türk ve Yunanlı liderlerle yakın temas içinde olmayı sürdüreceğini söyledi.

  NATO Genel Sekreteri: Türkiye ve Yunanistan arasındaki görüşmelerde iyi bir ilerleme var #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir