Euro
10.2709
0.01%
Dolar
8.4554
-0.55%
Altın
501.15
0.37%
Borsa
1.441
-0.25%
Bitcoin
409.851
-1.34%
22ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 22 C

  Netanyahu'dan Kuzey Kore ve İran yönetimine eleştiri

  Temmuz ayında Gazze'de 2200 sivilin katledilmesine sebep olan Netanyahu, İran ve Kuzey Kore için 'acımasız yönetim' ifadesini kullandı.
  • 19.01.2015 - 16:02
  Netanyahu'dan Kuzey Kore ve İran yönetimine eleştiri

  netanyahu

  Japonya Başbakanı'nı konuk eden İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, yaptığı konuşmada İran ve Kuzey Kore yönetimini "acımasız ve radikal diktatörlükler" diyerek eleştirdi.

  "İRAN VE KUZEY KORE ACIMASIZ"

  Konuşmasında İran ve Kuzey Kore'ye değinen Netanyahu, "Hem İran hem de Kuzey Kore acımasız ve radikal diktatörlükler tarafından yönetilmektedir. Bu iki devlet komşularına karşı zorbaca ve tehditvari bir yaklaşım sergilerken, özellikle İran bizi yeryüzünden silmek istiyor" diye konuştu.

  İki ülkenin "saldırgan askeri nükleer programlarına sahip olduğu" değerlendirmesinde bulunan Netanyahu, her iki devletin de nükleer silahlar geliştirerek, bunları balistik füzeler haline getirmeye çalıştığını öne sürdü.

  "KENDİMİZİ BARIŞ VE GÜVENLİĞE ADADIK"

  Japonya Başbakanı Abe ve kendisinin, "barış ve güvenliğe kendilerini adadıklarını" iddia eden Netanyahu, şu ifadeleri kullandı:

  "İsrail tüm komşularıyla barış içinde olmak istemektedir. Fakat biliyoruz ki bölgemizde, barış ve güvenlik birbirini tamamlayan iki kavram. Dolayısıyla, eğer bizi tehdit edenlere karşı kendimizi savunmazsak, barıştan söz edemeyiz. İsrail, toprağına ve vatandaşlarına yönelik terörü yaymak isteyenlere karşı kendini savunma hakkına sahiptir. UCM dahil, hiç kimse tarafından elimizin kolumuzun bağlanmasına izin vermeyeceğiz ve kendimizi her nerede olursa olsun, savunacağız."
  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir