Euro
10.1171
-0.05%
Dolar
8.5577
-0.02%
Altın
496.5
0.27%
Borsa
1.36
0%
Bitcoin
341.181
7.81%
23ºC
İstanbul
Güneşli 23 C

  Norveç'te göçmenlerden birlik mesajı

  Müslüman asıllı göçmenler Norveç'teki bir Sinagog'da el ele daire oluşturarak, aşırılıkçıların tehditlerine karşı birlik mesajı verdi.
  • DHA
  • 14.03.2015 - 22:00
  Norveç'te göçmenlerden birlik mesajı

  Norveç'te yaşayan Yahudilere, "Biz varken size bir şey olmaz mesajı" vermek istediklerini belirten Müslüman göçmenler, sinagog çevresinde etten duvar oluşturdu.

  "BİRLİK OLDUĞUMUZU GÖSTERMEK İSTEDİK"

  Müslüman gençlerden Hajrah Arshad Paris "Kopenhag'daki Yahudilere yönelik saldırılarından sonra Müslümanlar olarak teröre karşı olduğumuzu ve hangi din ve inançtan olursak olalım el ele ve birlik içinde olduğumuzu göstermek istedik" dedi.

  Norveç te göçmenlerden birlik mesajı #1

  BU EYLEMİ ÖZÜR DİLEMEK İÇİN YAPMADIK"

  Paris, "Bu eylemi özür dilemek için değil, Yahudilere verdiğimiz desteği göstermek için gerçekleştirdik. Onlar ortaya çıkmaya korkuyorlar. Biz terörden bizim de endişe duyduğumuzu ve onlarla aynı düşüncelerin içinde olduğumuzu göstermek istedik" ifadelerini kullandı.

  Norveç te göçmenlerden birlik mesajı #2

  "MÜSLÜMANLARIN BİRLİK MESAJI MUTLULUK VERİCİ"

  Eyleme katılan Yahudilerden Ervin Kohn ise Norveç'te Yahudilerin küçük bir azınlık olduğuna dikkat çekerek "Müslümanların bize yalnız olmadığımız sinyalini vermeleri mutluluk verici" dedi. Ali Chishti adındaki genç de, "Birlik ve beraberliğin Müslümanlığın bir gereği olduğunu belirterek, teröre karşı, ifade özgürlüğü, demokrasi için inanç, din, milliyet ayrımı yapmadan el ele vermek gerektiğini" söyledi.

  Norveç te göçmenlerden birlik mesajı #3

  KOPENHAG'DA SALDIRI DÜZENLENMİŞTİ

  Kopenhag'da geçen ay İslam ve ifade özgürlüğü konularını tartışmak üzere yazarlar, sanatçılar ve siyasetçilerin toplandığı bir kafeye silahlı saldırı düzenlenmişti. Danimarka polisi, saldırganın araçla kaçtığını belirtmişti. Olayda bir sivil ölmüş ve üç polis de yaralanmıştı. Ardından Kopenhag'da bir sinagoga silahlı saldırı düzenlemişti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir