Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
590.573
-2.61%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan'a gitti

  Barack Obama, geçen hafta vefat eden Suudi Kral için başsağlığı dilemek ve yeni Kral ile görüşmek için başkent Riyad'a geldi.
  • 27.01.2015 - 15:11
  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan'a gitti

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan a gitti #1

  ABD Başkanı Barack Obama, Cumhuriyet Bayramı kutlamalarına katıldı. Hindistan'dan ayrılan Obama'nın bir sonraki durağı Suudi Arabistan oldu.

  OBAMA RİYAD'DA

  Obama, geçen hafta Cuma günü vefat eden Kralı Abdullah bin Abdülaziz için başsağlığı dilemek ve yeni Kral Selman bin Abdülaziz ile görüşmek için başkent Riyad'a geldi.

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan a gitti #2

  YENİ KRAL RESMİ TÖRENLE KARŞILADI

  Kral Halit Havaalanı kraliyet terminalinde Obama, Suudi Arabistan yeni Kralı Selman bin Abdullah, Veliahd Prens Mukrin bin Abdülaziz, ikinci Veliaht ve İçişleri bakanı Prens Muhammed bin Nayif'in yanı sıra birçok bakan, Prens ve askeri komutanlar ve üst düzey yetkililer tarafından resmi törenle karşılandı.

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan a gitti #3

  ÜST DÜZEY İSİMLER EŞLİK ETTİ

  Beyaz Saray’dan yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Obama’yı Cumhuriyetçi senatör McCain’in yanı sıra baba Bush dönemi Dışişleri Bakanı James Baker, Ulusal Güvenlik Başkanı Brent Scowcroft oğul Bush dönemi Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice ve Ulusal Güvenlik Danışmanı Stephen Hadley ile Obama’nın dış politikasını eleştiren Cumhuriyetçi Senatör John McCain eşlik ediyor. Obama’nın heyetinde ayrıca, Dışişleri Bakanı John Kerry ve CIA Direktöre John Bennan da yer alıyor.

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan a gitti #4

  ABD Başkanı Obama Suudi Arabistan a gitti #5


  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir