Euro
9.6623
0.58%
Dolar
8.0661
0.73%
Altın
457.72
0.76%
Borsa
1.409
0.1%
Bitcoin
494.900
-2.43%
12ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 12 C
  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü

  Papa Franciscus, lastik botun batması sonucu sahile vuran ve cansız bedeniyle gündeme gelen Aylan bebeğin babasıyla görüşmesi sırasında ağladı.
  • AA
  • 08.03.2021 - 03:03
  • Güncelleme : 08.03.2021 - 11:09

  Katoliklerin ruhani lideri Papa Franciscus'un, Irak ziyareti uluslararası basında ses getirmeye devam ediyor.

  Irak'a ilk kez giden Papa unvanını elinde bulunduran  Franciscus, Erbil kentindeki temasları sırasında, Muğla'nın Bodrum ilçesinde lastik botun batması sonucu sahile vuran cansız bedeniyle gündeme gelen Suriyeli Aylan Kurdi bebeğin babasıyla bir araya geldi.

  VATİKAN DUYURDU

  Vatikan'dan yapılan açıklamada, Papa'nın, Erbil'deki Franso Hariri Stadyumu'nda düzenlenen ayinin ardından Aylan bebeğin babası Abdullah Kurdi ile görüşme gerçekleştirdiği kaydedildi.

  PAPA'YA TEŞEKKÜR ETTİ

  Açıklamada, Papa'nın, ailesini kaybeden Abdullah Kurdi'nin acısını dinlediği ifade edildi. Kurdi'nin ise ilgisinden dolayı Papa'ya teşekkür ederek, Aylan bebeğin bir fotoğrafını verdiği belirtildi.

  PAPA  AĞLADI

  Abdullah Kurdi ise görüşmeye ilişkin yaptığı açıklamada, “Papa’ya soğuktan ve çocukların içinde bulunduğu durumdan bahsettiğimde ağlamaya başladı.” ifadelerini kullandı.

  MÜLTECİLERİN AYAKLARINI YIKAYIP ÖPTÜ

  Papa Franciscus, daha önce de Katolik dünyasında bir ilke imza atarak 12 Müslüman mülteciyi ağırlamış ve onların ayağını yıkayıp öpmüştü.

  Yaşanan olaylar için uluslararası medya, Papa'nın bu hareketini şov olarak yorumlamıştı.

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü #1

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü ViDEO

  AYLAN BEBEK

  Bodrum'da, 2 Eylül 2015'te Yunanistan'a geçmek isterken bindikleri lastik botun batması sonucu Suriyeli 3 yaşındaki Aylan Kurdi'nin yanı sıra ağabeyi ve annesinin de aralarında bulunduğu 5 kişi yaşamını yitirmişti.

  Aylan bebeğin sahile vuran cansız bedeninin görüntüleri, Suriye'deki savaşın korkunç yüzünü bir kez daha ortaya koymuş, uluslararası toplumun mülteci sorununa dikkatini çekmişti.

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü #2

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü #3

  Papa, Aylan bebeğin babasıyla görüştü #4

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir