Petrol
98.31
0.93%
Euro
18.5712
0.85%
Dolar
17.9617
0.52%
Altın
1.034
0.43%
Borsa
2862
1.14%
Bitcoin
440.380
5.16%
24ºC
İstanbul
Bulutlu 24 C

  Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır

  Papa Francesco, Ukrayna'daki savaşın Hristiyanlar arasında yaşandığını ve bunun bir skandal olduğunu söyledi.
  • DHA
  • 04.02.2015 - 17:37
  Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır

  Papa: Hristiyanlar arasındaki bu savaş skandaldır #1

  Vatikan’daki (Kutsal Makam) Nervi Salonu’nda geleneksel Çarşamba kabul günü dolayısıyla binlerce inananla bir araya gelen Papa Francesco, Ukrayna’da süregelen çatışmalara da değindi.

  SKANDAL BİR SAVAŞTIR

  "Sevgili kardeşlerim, ben ‘zafer’ ya da ‘yenilgi’ kelimelerini işittiğimde büyük bir acı duyuyor, kalben büyük üzüntü yaşıyorum" diyen 78 yaşındaki ruhani lider, "Bunlar doğru kelimeler değil, tek doğru kelime ise barıştır. Sevgili Ukraynalı kardeşlerim bir düşünsenize; bu Hristiyanlar arasında bir savaştır. Oysa hepiniz aynı şekilde vaftiz edildiniz, ama Hristiyanlar arası mücadele veriyorsunuz. Bu skandalı bir düşünün! Dua edelim, çünkü savaş döneminde Tanrı huzurunda tek eylemimiz ancak budur" ifadeleriyle tepkisini ortaya koydu.

  UKRAYNA HALKINI DÜŞÜNÜYORUM

  İncil’den alıntılarla aile ve baba kavramının önemini anlatan Papa, oturumun son bölümünde ise salondakilere hitabında, şunları söyledi;

  "Sevgili Ukrayna halkını düşünüyorum. Ne yazık ki oradaki durum ve taraflar arasındaki çatışma daha da kötüye gidiyor. Bilhassa çoğu sivil olmak üzere orada yaşamını yitirenler ve aileleri için dua edelim, kardeşin kardeşe uyguladığı bu korkunç şiddetin sona ermesi için Tanrı’ya yakaralım."

  ÇAĞRIMI YÜREKTEN YİNELİYORUM

  'Hırpalanmış toprak' olarak nitelediği Ukrayna’ya barışın gelmesinin tek yolunun, taraflar arasında diyaloğun ve uzlaşmanın sağlanması olduğunu hatırlatan Papa,“Bunun için her türlü girişimde bulunulması yönündeki - uluslararası düzeyde de - çağrımı yürekten yineliyorum" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir