Euro
10.7488
0.02%
Dolar
9.2612
0%
Altın
527.02
0.12%
Borsa
1.41
0%
Bitcoin
577.164
2.24%
13ºC
İstanbul
Çok bulutlu 13 C
  Paris hayalet şehir oldu

  Paris hayalet şehir oldu

  Çarşamba gününden bu yana terör olaylarının gölgesinde kalan Paris'te sokaklar boşaldı.
  • 09.01.2015 - 17:08

  ENSONHABER.com/ÖZEL HABER Paris, Çarşamba günü yaşanan Charlie Hebdo saldırısından sonra zor günler geçiriyor. Yıllık ortalama 33 milyon turist alan Fransa'nın başkentinde sokaklar boş kaldı.

  Paris hayalet şehir oldu #1

  EYFEL KULESİ BOŞ KALDI

  Paris'in simgelerinden Eyfel Kulesi ve çevresinden yansıyan fotoğraflar ise terör eylemlerinin şehirdeki turizmi ne kadar etkilediğini gösterdi.

  Turistlerin en çok ilgi gösterdiği Eyfel Kulesi'nde zirve noktaya çıkmak normal bir günde 4 ayağında bulunan 4 farklı asansöre rağmen yarım saat sürerken bugün o kalabalıktan eser yoktu.

  Paris hayalet şehir oldu #2

  FRANSIZ MEDYASI BU KONUDA HASSAS

  Paris gibi Avrupa'nın en çok ziyaret edilen noktalarından biri terörler anılmaya başlayınca ilk etkilenen sektör turizm olur. Ancak Paris'te bunlar yaşanırken Fransız medyası hassasiyet gösteriyor. Şehrin her sokağında polisler kol geziyor ancak medya turistleri korkutmamak için operasyon haberlerini ölçülü veriyor.

  Paris hayalet şehir oldu İZLE

  BASINA SAĞDUYU ÇAĞRISI

  Medyanın bu hassasiyeti gösteriyor olmasına rağmen Fransa Medya Konseyi, Paris'te krizi takip eden Fransız basınını, "azami derecede sağduyulu" hareket etmeye çağırdı.

  TÜRK MEDYASI TAM TERSİNİ YAPIYOR

  Türkiye'de ise medya, gerek halkın gerekse Türkiye'ye gelmeyi planlayan turistlerin hassasiyetlerini hiçbir zaman gözetmiyor. Bunun en belirgin örneği bugün yaşandı. Twitter'da, İstanbul Mecidiyeköy civarlarında bir patlama sesi duyulduğu haberi yayıldı.

  Olayla ilgili henüz hiçbir bilgi yokken Hürriyet, Sözcü ve CNN Türk gibi medya organları, söylentiyi büyüterek haber yaptı. Öyle ki CNN Türk, "bombalı saldırı olduğunu ve çok sayıda ağır yaralı bulunduğunu" yazdı. Sesin ise trafo patlamasından kaynaklandığı açıklandı.

  İşte en net örnekleriyle Türk medyasının hassasiyetleri:

  Paris hayalet şehir oldu #3

  Paris hayalet şehir oldu #4

  Paris hayalet şehir oldu #5

  Paris hayalet şehir oldu #6(Hürriyet Gezi olayları sırasında bu manşeti atmıştı)

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir