Euro
15.3522
-0.49%
Dolar
13.4429
-0.56%
Altın
786.2380
-0.43%
Borsa
2,085.76
0.62%
Bitcoin
571.897
-1.90%
8ºC
İstanbul
Çok bulutlu 8 C
  PKK'lı teröristler Kerkük'te devrede

  PKK'lı teröristler Kerkük'te devrede

  Talabani güçleri olan KYB Peşmergeleri, Irak Ordusu'nun müdahalesine dayanamayıp Kerkük'ten çekildi, PKK'lı teröristler devrede.
  • Haber Merkezi
  • 16.10.2017 - 13:07

  Irak ordusu ve Haşdi Şabi milisleri Kerkürk'te operasyonlarını sürdürüyor. Irak ordusu ile çatışabilecek gücünün bulunmadığını açıklayan peşmergeler geri çekiliyor.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #1

  PKK'NIN KERKÜK HAMLESİ

  Peşmergenin kaçışı Barzani'nin elini zora soktu. Bölgede savunma birliği neredeyse kalmayan Barzani peşmergeleri PKK'lı teröristleri devreye soktu.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #2

  Peşmergenin çekilmesini fırsat bilen PKK Kerkük'e yığınak oluşturmaya çalışıyor. Türkiye ve Suriye sınırlarından gelen içeri gelen PKK'lı teröistler Peşmerge'den silah alan PKK'lı teröristler, ellerindeki silahlar ile kent merkezindeki bazı cadde ve sokak başlarını tutmaya başladı.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #3

  PKK HUMMER CİPLER İLE ÇIKARTMA YAPIYOR

  Peşmerge'den ağır silah alan terör örgütü PKK'lı militanların ise ellerindeki silahlar ve bindikleri Hummerlarla kent merkezinde tur attıkları görülüyor.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #4

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #5

  ABD malı olan ve genel olarak Irak savaşı da dahil olmak üzere ABD'nin olduğu tüm savaşlarda kullanılan Hummer cipler bu sefer PKK'lı teröristlerce kullanıldı. En son ABD'nin YPG/PYD'ye yaptığı mühimmat yardımında Suriye'ye gönderilen Hummer'ların direkt PKK'lı teröristlerin eline nasıl geçtiği "ilginç" bir bilinmezlik.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #6

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #7

  PKK'lı teröristler Kerkük'te devrede VİDEO

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #8

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #9

  HAŞDİ ŞABİ'DEN PKK'YA SERT CEVAP

  PKK unsurları Anayasa'ya aykırı olarak "sözde" elde edilen toprakları Irak ordusundan korumak için Kerkük meydanlarını kendine cephe edinmeye çalışıyor. Sosyal medyadan örgütlenme faaliyetleri için uğraş veren teröristlere Haşdi Şabi milisleri misliyle cevap veriyor.

  Bölgeyi kendilerine siper etmeye çalışan PKK'lı teröristler ile Haşdi Şabi milisleri arasında şiddetli çatışmaları yaşandığı bölgeden gelen bilgiler arasında yer alırken, teröistlerin de peşmergeler gibi kaçışa geçtiği belirtiliyor.

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #10

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #11

  PKK lı teröristler Kerkük te devrede #12


  Görüş Bildir