Euro
10.093
-0.14%
Dolar
8.5303
0.12%
Altın
493.54
-0.13%
Borsa
1.432
0%
Bitcoin
338.998
2.23%
27ºC
İstanbul
Açık 27 C
  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis'te

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis'te

  ABD'de polis şiddeti sonucu siyahi George Floyd'un hayatını kaybettiği Minnesota eyaletinde Vali Tim Walz, acil durum ilan ederek, olayları yatıştırmak için Ulusal Muhafızları bölgeye gönderdi.
  • AA
  • 29.05.2020 - 06:16
  • Güncelleme : 29.05.2020 - 06:16

  Minnesota Valisi Tim Walz, bir basın toplantısı ile eyalet genelinde acil durum ilan ettiğini ve eyaletin Ulusal Muhafız Birliğini aktive ettiğini duyurdu.

  Eyaletin Minneapolis kentinde iki gündür devam eden protestolarla mücadelede bölge polisinin yetersiz kalması üzerine Ulusal Muhafızları harekete geçirdiğini söyleyen Vali Walz, "Personel ekipmanları tedarik etmek ve mevcut durumu iyileştirmek için bu kararı aldık." değerlendirmesini yaptı.

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #1

  Asayişi sağlamak için Minnesota valisinin gönderdiği Ulusal Muhafızlar'ın, göstericilerle çatışmaya çekinen polisi koruması dikkat çekti.

  "BARIŞÇIL PROTESTO" ÇAĞRISI KARŞILIK BULMADI

  Protestoların kalabalıklaşması ve bazı bölgelerde yağmaya dönüşmesi üzerine yerel yöneticiler, halka sakinleşme ve barışçıl bir şekilde protestolarına devam etme çağrısında bulunmuştu.

  ABD'de eylemciler market ve binaları ateşe verdi

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #2

  TOPLU ULAŞIM DEVRE DIŞI BIRAKILDI

  Çağrıların karşılık bulmaması üzerine valinin, çareyi acil durum ilan etmekte ve Ulusal Muhafızları harekete geçirmekte bulduğu kaydedildi.

  Yaşanan şiddet olayları ve diğer gelişmeler üzerine, bölgedeki otobüs ve hafif raylı sistemlerin de devre dışı bırakıldığı duyuruldu.

  Amerika'da tüm marketler yağmalanıyor

  POLİS MERKEZİ DE YAKILDI

  Amerikan medyasına yansıyan güncel haberlerde, Floyd'un hayatını kaybettiği 3. bölgedeki polis merkezine giren göstericilerin binayı ateşe verdiği anlar, kameralara yansıdı.

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #3

  Polisin daha önce kurduğu barikatı aşan yüzlerce göstericinin binaya girdiği, polise ait materyalleri kendi aralarında dağıttığı ve daha sonra binayı ateşe verdiği anlar, bazı sosyal medya hesapları tarafından canlı olarak yayınlandı.

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #4

  Bu sırada etrafta pozisyon alan polislerin, binlerce göstericinin bulunduğu kalabalığa yoğun şekilde göz yaşartıcı gaz ile müdahale ettiği görüldü.

  Minneapolis'te göstericiler polis merkezini ateşe verdi VİDEO

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #5

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #6

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #7

  PROTESTOLAR, DİĞER EYALETLERE DE SIÇRADI

  Öte yandan Amerikan medyasına yansıyan haberlerde, Floyd'un ölümü üzerine başlayan protestoların diğer bazı eyaletlere de sıçradığı bildirildi.

  Memphis'te polis binasının dışında toplanan kalabalık, "Adalet yoksa barış da yok" şeklinde slogan atarken, Los Angeles'ta da protestocuların bir otoyolu kapattığı kaydedildi.

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #8

  Polis cinayeti sonrası Ulusal Muhafızlar Minneapolis te #9

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir