Euro
10.05
0.23%
Dolar
8.2703
0.44%
Altın
487.26
0.51%
Borsa
1.454
0.84%
Bitcoin
484.990
-0.23%
16ºC
İstanbul
Güneşli 16 C

  Rus muhalif Navalniy elektronik kelepçelerini çıkardı

  Rusya'da muhalif Aleksey Navalniy, kendisine verilen ev hapsi cezasının Rusya Ceza Muhakemesi Kanunu'na aykırı olduğunu öne sürerek karara uymayacağını açıkladı.
  • 06.01.2015 - 09:25
  Rus muhalif Navalniy elektronik kelepçelerini çıkardı

  Aleksey Navalny

  Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin karşıtı gösterilerin kilit ismi olarak nitelendirilen muhalif aktivist, blog yazarı ve avukat Aleksey Navalny kendisine verilen ev hapsini yok sayarak elektronik kelepçesini çıkardı.

  EV HAPSİ KARARI HUKUKSUZ

  Navalny Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Rusya ceza muhakemesi kanunu, cezası mahkemece belirlenen bir kişinin ev hapsinde tutulamayacağını söylüyor. Ev hapsi, sanık ya da şüpheliler için, benim adli cezam ise belirlendi" ifadelerini kullandı.

  KELEPÇE FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

  Navalniy, yerinin belirlenmesi için ayağına takılan elektronik kelepçeyi de çıkarttı ve kelepçenin fotoğrafını Twitter hesabından paylaştı.

  Rus muhalif Navalniy elektronik kelepçelerini çıkardı #2

  Navalniy ve kardeşine, bir kozmetik şirketinden zimmete para geçirme suçlamasıyla yargılandıkları davada üç buçuk yıl hapis cezası verilmişti. Mahkeme, Aleksey Navalniy'in cezasını denetimli serbestliğe çevirmiş ancak kardeşi Oleg Navalniy tutuklanarak ceza evine götürülmüştü.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir