Petrol
87.72
-0.37%
Euro
18.0024
-0.10%
Dolar
18.5383
0.11%
Altın
985.53
-0.20%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
365.198
3.80%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Rusya: Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam edilmesi önemli

  Moskova yönetimi, Ermenistan'da Başbakan Paşinyan'a istifa çağrısının ardından yaşanan gelişmelerin Dağlık Karabağ anlaşmalarını sekteye uğratmaması gerektiğini söyledi.
  • AA
  • 26.02.2021 - 13:43
  • Güncelleme : 26.02.2021 - 14:34
  Rusya: Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam edilmesi önemli

  Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Ermenistan’da yaşanan gelişmelerin ardından, Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına yönelik konuştu.

  Peskov, başkent Moskova’da, Ermenistan silahlı kuvvetlerinin Başbakan Nikol Paşinyan'a istifa çağrısıyla birlikte yaşanan gelişmelere dair gazetecilerin sorularını yanıtladı.

  "ANLAŞMALAR UYGULANIYOR"

  Ermenistan’daki olaylar nedeniyle, Dağlık Karabağ’a ilişkin varılan anlaşmaların uygulanması konusunda herhangi bir tehdit görüp görmediklerine dair bir soruyu yanıtlayan Peskov, “Hayır, şu anda hepsi uygulanıyor. Ermenistan'daki gelişmelere rağmen Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam edilmesi önemlidir. dedi.

  Rusya: Dağlık Karabağ anlaşmalarının uygulanmasına devam edilmesi önemli #1

  ERMENİSTAN'DAKİ OLAYLAR

  Paşinyan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in dünkü telefon görüşmesini değerlendiren Peskov, “Görüşmeye dair bizim tarafımızdan yayınlanan metni dikkatlice izlediyseniz, Putin’in Ermenistan’daki sorunların yasalar çerçevesinde çözülmesi lehine konuştuğunu görme fırsatınız olmuştur. Bu ifade çok önemlidir.” diye konuştu.

  Ermenistan Genelkurmay Başkanı Onik Gasparyan ve üst düzey askerler, dün Paşinyan'ın istifasını isteyen bir bildiri yayımlamış, Paşinyan ise bu adımı "darbe girişimi" olarak nitelendirerek destekçilerini sokağa çağırmıştı.

  Muhalefet de Genelkurmay Başkanı'nın çağrısına destek vermek için Erivan sokaklarında protestoya başlamıştı.

  Ermenistan'da sokaklar gergin ViDEO


  Görüş Bildir