Euro
9.0236
-0.37%
Dolar
7.4402
-0.33%
Altın
443.6
0.43%
Borsa
1.561
-0.24%
Bitcoin
263.800
-4.47%
2ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 2 C

  Sağcı AP üyeleri Venezuela'ya alınmadı

  6 AP üyesinin, kendini geçici başkan ilan eden Juan Guaido ile görüşmek üzere geldikleri Venezuela'ya girmesine izin verilmedi
  • AA
  • 18.02.2019 - 05:55
  • Güncelleme : 18.02.2019 - 05:55
  Sağcı AP üyeleri Venezuela'ya alınmadı

  Sağcı AP üyeleri Venezuela ya alınmadı #1

  Venezuela hükümeti, kendini geçici başkan ilan eden Juan Guaido ile görüşmek üzere ülkeye gelen Avrupa Parlamentosu (AP) üyelerini, havaalanından geri gönderdi.

  Avrupa'daki sağ partilerden AP üyeleri İspanyol Gonzalez Pons, Gabriel Mato Adrover, Jose Ignacio Salafranca ve Juan Salafranca ile Hollandalı Esther de Lange ve Portekizli Paulo Rangel, Guaido'nun daveti üzerine Venezuela'ya geldi. Simon Bolivar Havalimanı'nda pasaportları alınan AP üyeleri, bir süre burada bekletildikten sonra Iberia Hava Yolları'na ait bir uçakla geri gönderildi.

  "BUGÜN KOVULUYORUZ"

  Gonzalez Pons, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Başkan Guaido tarafından davet edilen ilk uluslararası heyet" olduklarını belirterek, "Bugün kovuluyoruz. Yarın özgür bir Venezuela'ya geri geleceğiz." ifadesini kullandı.

  Venezuela Dışişleri Bakanı Jorge Arreaza ise hükümetin, ülkeyi komplo amacıyla ziyaret etme niyetindeki bir grup parlamenteri, kabul edilmeyecekleri ve provokasyondan kaçınmaları konusunda diplomatik kanallar aracılığıyla uyardığını belirtti. Ülkesine saygı duyulmasını isteyen Arreaza, "Venezuela, Avrupa aşırı sağının, başka bir iğrenç müdahaleci eylemiyle ülkedeki barış ve istikrarı bozmasına izin vermeyecek." dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir