Petrol
87.72
-0.37%
Euro
18.003
-0.09%
Dolar
18.5406
0.12%
Altın
985.53
-0.20%
Borsa
3198
0.00%
Bitcoin
365.470
3.99%
19ºC
İstanbul
Çoğunlukla açık 19 C

  Suriye sınırındaki küçük çoban yürek burktu

  Kobani’de, IŞİD ile YPG güçleri arasında çatışmalar sürerken, sınıra yakın bir bölgede bir yandan çobanlık yapan bir yandan da ders çalışan küçük Mehmet, yürek burktu.
  • 12.10.2014 - 12:41
  Suriye sınırındaki küçük çoban yürek burktu

  mehmet

  Suriye’nin Kobani kentinde IŞİD militanları ile PYD’nin silahlı kanadı YPG güçleri arasında sıcak çatışma 28. gününde de devam ediyor. Dün gece koalisyon güçlerine ait jet uçakların çok sayıda hava operasyonu düzenlediği ve silah seslerinin kesilmediği Kobani’de, bu sabah saatlerinde de çatışmaların şiddetlendiği gözlendi.

  BİR YANDAN ÇOBANLIK YAPIYOR BİR YANDAN DERS ÇALIŞIYOR

  Kobani’de yaşanan sokak savaşlarına rağmen Şanlıurfa’nın Suruç ilçesindeki sınır noktasına yakın bir arazide çobanlık yapan 10 yaşındaki Mehmet Laçin’i görenler hayrete düşüyor. Çatışma seslerinin gölgesinde bir yandan babası ile birlikte hayvanları otlatan küçük Mehmet, bir yandan da eline aldığı kalemiyle toprak üzerinde derslerini yaparak eğitim hayatını sürdürmeye çalışıyor. Küçük çocuk, öğretmeninin verdiği dersleri yaparken, bir yandan da hayvanlarını korumak için gözünü bir an olsun onlardan ayırmıyor.

  Suriye sınırındaki küçük çoban yürek burktu #2

  ASKER OLMAK İSTİYOR

  Kobani’de yaşanan çatışma seslerinden korktuğunu ifade eden 4’üncü sınıf öğrencisi küçük Laçin’in bir de hedefi var. Suruç ilçesindeki Bilgi İlkokulu’nda eğitim gören Laçin, ‘Küçük Asker’ adındaki kitabını yanından hiçbir zaman ayırmazken, hedefinin büyüdüğünde asker olmak olduğunu söyledi.

  Suriye sınırındaki küçük çoban yürek burktu #3


  Görüş Bildir