Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
484.733
2.21%
16ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 16 C

  Trump hakkında yazılan kitabı eleştirdi

  ABD Başkanı Donald Trump, gazeteci Bob Woodward'un kendisi hakkında yazdığı kitabı "Şaka gibi bir saldırı" olarak değerlendirdi.
  • AA
  • 11.09.2018 - 04:22
  • Güncelleme : 11.09.2018 - 08:41
  Trump hakkında yazılan kitabı eleştirdi

  Trump, sosyal medya hesabı Twitter'dan, ABD’li kıdemli gazeteci Bob Woodward'un yazdığı ve yarın piyasaya çıkması beklenen "Korku: Beyaz Saray'da Trump" adlı kitap hakkında değerlendirmelerde bulundu.

  "BANA KARŞI SALDIRILARDAN SADECE BİRİ"

  Büyük bir bölümü basına sızan kitap hakkında Trump, "Woodward’ın kitabı şaka gibi, bana karşı yapılan saldırılardan sadece biri. Saldırı yağmuru." ifadelerini kullandı.

  "GERÇEK KİTABI BEN YAZACAĞIM"

  Trump, paylaşımında, "İsmi açıklanmayan gizli kaynaklara referans veriliyor. Kitapta hakkında iddiada bulunan birçok kişi, kendilerine isnat edilen sözlerin yalan olduğunu dile getirdi. Demokratlar kaybetmeyi kendilerine yediremiyor. Gerçek kitabı ben yazacağım." değerlendirmesini yaptı.

  Trump hakkında yazılan kitabı eleştirdi #1

  WOODWARD: YAZDIKLARIMIN ARKASINDAYIM

  Kitabın yazarı Bob Woordward da ABD televizyon kanalı NBC News’e bağlanarak iddialarının arkasında olduğunu dile getirdi.

  Woodward, kitapta bahsettiği ABD Savunma Bakanı Jim Mattis ve Trump’ın Özel Kalem Müdürü John Kelly’nin Trump’a hakaret ettiği yönündeki iddialarının arkasında olduğunu belirtti.

  Mattis ve Kelly’nin bu iddiaları reddetmesine ilişkin Woodward, “Gerçeği söyleyemiyorlar. Bu insanlar politik davranarak işlerini korumaya çalışıyorlar, bu sebeple reddetmelerini anlayabilirim." dedi.

  Woodward kitabında, Mattis'in Trump'a "Kore Yarımadası'nda olup bitenleri anlama seviyesinin ilkokul çocukları seviyesinde olduğunu" söylediğini, Kelly’nin ise Trump hakkında "aptal" dediğini ve yönetimi "çılgın şehir" şeklinde tanımladığını ileri sürdü.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir