Petrol
115.55
1.21%
Euro
17.4205
-0.79%
Dolar
16.2289
-0.73%
Altın
966.44
-0.63%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
477.996
-1.85%
22ºC
İstanbul
Bulutlu 22 C
  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması

  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması

  Başkanlık seçimi öncesi son kez canlı yayına çıkan Donald Trump ile Joe Biden, koronavirüs salgını üzerinden birbirlerine yüklendi.
  • Haber Merkezi
  • 23.10.2020 - 05:00

  ABD'de 3 Kasım'da yapılacak başkanlık seçimleri öncesi Cumhuriyetçi aday Başkan Donald Trump ile Demokratların adayı Joe Biden, son kez canlı yayında karşı karşıya geldi.

  ABD Başkanı Trump, ülkenin kapanmasının salgına karşı kaçınılmaz olduğunu, ancak şu anda tehdidin o kadar büyük olmadığını savundu.

  TRUMP: "SENİN GİBİ EVİME KAPANMADIM"

  Joe Biden'a ithafen, "Senin gibi evimde, bodrumuma kapanamazdım." diyen Trump, hastalığa yakalananların yüzde 99'unun iyileştiğini ve salgının aşıyla birlikte etkisini yitireceğini söyledi.

  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması-Video

  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması #1

  "SENİN YÜZÜNDEN İNSANLAR İŞSİZ KALDI"

  Joe Biden ise Trump'a "Senin bu tutumun yüzünden insanlar ölüyor, işsiz kalıyor. Ben virüsü kapatacağım ülkeyi değil. O (Trump) ülkenin kapanmasını sağladı. İnsanların işsiz kalmasına sebep oldu. Ben ülkeyi kapatmıyorum standartlara ihtiyacımız var. Güvenli bir şekilde açılmamız lazım." dedi.

  Trump'ın karşılığı ise şöyle oldu:

  "Hep demokrat valilerin olduğu yerlerde insanlar öldü. Benim oğlum da kapmıştı hemen iyileşti. Okulları açmak istiyorum. Okulları ve ülkeyi açmak zorundayız. Bu çok büyük bir ülke insanlar işlerini kaybediyor. Ülkeyi kapatamayız."

  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması #2

  Trump ile Biden arasında koronavirüs tartışması #3


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir