Euro
14.2465
1.7%
Dolar
12.6225
2.05%
Altın
727.42
2.02%
Borsa
1.78
0.19%
Bitcoin
734.449
2.79%
22ºC
İstanbul
Hafif yağmur 22 C

  Trump, kendisini Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren İsveçli siyasetçiye teşekkür etti

  Donald Trump'ı Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren İsveçli milletvekili Magnus Jacobsson, Trump'ın kendisini telefonla arayarak teşekkür ettiğini belirtti.
  • AA
  • 22.09.2020 - 16:05
  Trump, kendisini Nobel Barış Ödülü'ne aday gösteren İsveçli siyasetçiye teşekkür etti

  ABD Başkanı Donald Trump, Norveç Parlamentosu üyesi Christian Tybring-Gjedde tarafından, İsrail ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasındaki normalleşme anlaşmasında üstlendiği rolden ötürü Nobel Barış Ödülü’ne aday gösterilmişti.

  Trump, İsveç Meclis Üyesi Magnus Jacobsson tarafından da Kosova ile Sırbistan arasında gerçekleştirilen ekonomik iş birliği ve ticaret görüşmelerindeki katkılarından dolayı ödüle aday gösterilmişti.

  Geçen hafta da Jacobsson, İsrail ile BAE anlaşmasına destek vermek için İsrail'in Stockholm Büyükelçisi Ilan Ben-Dov'ı makamında ziyaret edip başarılar dilemişti.

  ARAYIP TEŞEKKÜR ETTİ

  İsveçli Jacobsson, Trump'ın arayıp kendisine teşekkür ettiğini açıkladı.

  Jacobsson, sosyal medya hesabı Twitter'dan yayınladığı mesajda, ''Başkan Donald Trump, Nobel Barış Ödülü'ne kendisini aday gösterdiğim için beni arayıp teşekkür ettiğinde kızımla birlikte yoldaydım. Orta Doğu ve Balkanlar'da barış hakkında güzel bir konuşma yaptık. Başkan'a barış süreçlerinde başarılar diliyorum.'' ifadelerini kullandı.

  Trump, kendisini Nobel Barış Ödülü ne aday gösteren İsveçli siyasetçiye teşekkür etti #1

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir