Euro
10.1182
-0.04%
Dolar
8.5629
0.05%
Altın
497.46
0.47%
Borsa
1.361
0.08%
Bitcoin
339.478
7.00%
27ºC
İstanbul
Güneşli 27 C

  Ukrayna'da bakan ve yardımcısı canlı yayında tutuklandı

  Ukrayna Acil Durumlar Bakanı Sergey Boçarovski ile yardımcısı Vasiliy Stoyetski, canlı yayında tutuklandı.
  • 25.03.2015 - 15:52
  Ukrayna'da bakan ve yardımcısı canlı yayında tutuklandı

  ukrayna

  Ukrayna Acil Durumlar Bakanı Sergey Boçarovski ile yardımcısı Vasiliy Stoyetski, Başbakan Arseniy Yatsenyuk’un yönettiği kabine toplantısında tüm Bakanların gözü önünde kollarına kelepçeler takılarak tutuklandı. Tutuklanma anları, Ukrayna’nın İnter televizyon kanalı tarafından da naklen yayınlandı.

  BAŞBAKAN ÖNCEDEN HABER VERDİ

  Kabine tam kadro günlük toplantısını yaptığı sırada gündemin dışına çıkarak açıklama yapan Başbakan Arseniy Yatsenyuk, "Az önce İçişleri Bakanı Arsen Avakov benimle temasa geçerek kabinemizde iki üst düzey yetkilinin rüşvetle suçlandıklarını duyurdu. Birazdan görevli arkadaşlar buraya gelerek tutuklamayı gerçekleştirecek" dedi.

  Ukrayna da bakan ve yardımcısı canlı yayında tutuklandı #2

  CANLI YAYINDA TUTUKLANDILAR

  Birkaç dakika sonra toplantının yapıldığı salona iki sivil güvenlik servisi elemanıyla birkaç polis girdi. Sivil polisler Ukrayna Acil Durumlar Bakanı Sergey Boçarovski ile yardımcısı Vasiliy Stoyetski’nin oturduğu masaya yaklaşarak, "Siz ikiniz, adınız rüşvet ve yolsuzluk olaylarına karıştığı için burada tutuklanacaksınız" dedi. Bakan ve yardımcısının kimlik tespiti yapıldıktan sonra kelepçeler çıkarıldı ve iki üst düzey yönetici tüm kabinenin gözü önünde kollarına kelepçe takılarak salondan çıkarıldı.

  "RÜŞVET ALMAKLA SUÇLANIYORLAR"

  Toplantıda yaşanan bu ilk şokun ardından ikinci bir açıklama daha yapan Başbakan Yatsenyuk, "Acil Durumlar Bakanı Boçarevski ile yardımcısı Stoyetski, yönettikleri 'Bakanlık için gerekli yakıt tedariki anlaşmaları'nı yaparken rüşvet almakla suçlanıyor. Rüşvet karşılığında çok daha pahalı yakıt anlaşmaları yapmışlar" dedi.

  Ukrayna da bakan ve yardımcısı canlı yayında tutuklandı #3

   

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir