Euro
10.8469
0.93%
Dolar
9.3325
0.77%
Altın
529.51
0.59%
Borsa
1.418
0.58%
Bitcoin
573.146
3.76%
14ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 14 C

  Ukrayna'da barış yürüyüşü yapıldı

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ve çeşitli kentlerde "Barış Yürüyüşü" düzenlendi.
  • 18.01.2015 - 21:28
  Ukrayna'da barış yürüyüşü yapıldı

  ukrayna

  Ukrayna'nın başkenti Kiev'de ve çeşitli kentlerde "Barış Yürüyüşü" düzenlendi. Ayrılıkçıların 13 Ocak'ta Volnovaha'da otobüse düzenlediği saldırıyı protesto etmek için başkent Kiev'de düzenlenen "Barış Yürüyüşü"ne üst düzey yöneticiler, dini liderler ve binlerce kişi katıldı.

  BAĞIMSIZLIK MEYDANI'NA YÜRÜDÜ

  Kiev'deki Şevçenko Parkı önünde başlayan "Barış Yürüyüşü"ne katılanlar, ellerinde Ukrayna bayrakları ve terörü kınayan pankartlarla Bağımsızlık Meydanı'na doğru yürüdü. Meydanda toplanan on binden fazla kişi, dini liderlerin de katılımıyla ölenlerin anısına mum yakarak dua etti. Göstericiler, attıkları sloganlarla terörü lanetledi.

  Ukrayna da barış yürüyüşü yapıldı #2

  "TÜM DÜNYA TERÖRE KARŞI BİRLEŞTİ"

  Yürüyüşün ardından düzenlenen mitinge eşi Marina ile katılan Devlet Başkanı Petro Poroşenko da ölenlerin anısına mum yakarak dua etti. Başbakan Arseniy Yatsenyuk, eski Başbakan Yulia Timoşenko'nun da katıldığı mitingde konuşan Poroşenko, günümüzde tüm dünyanın teröre karşı birleştiğini belirterek "Volnovaha'da 13 kişinin yaşamını yitirdiği otobüse, daha önce de 298 kişinin hayatını kaybettiği Malezya yolcu uçağına düzenlenen saldırılar, terörün tüm dünya için tehlike olduğunu gösterdi. Günümüzde tüm dünya teröre karşı birleşti" ifadesini kullandı.

  Ukrayna da barış yürüyüşü yapıldı #3

  "ÜLKE BU SAVAŞTAN GALİP ÇIKACAK"

  Poroşenko, Paris'teki dergi ofisine ve Volnovaha'daki otobüse düzenlenen saldırıların insanları korkutma amacıyla yapıldığını söyleyerek bugün de Kiev ve ülkenin dört bir yanında bir araya gelen binlerce kişinin, terörü lanetlediğini ve kendilerini korkutmanın mümkün olmadığını gösterdiğini vurguladı. Poroşenko, ülkesinin bu savaştan galip çıkacağını kaydetti.

  Ukrayna da barış yürüyüşü yapıldı #4

  OTOBÜS SALDIRISINDA 13 KİŞİ ÖLMÜŞTÜ

  Mitinge katılan çeşitli dinlerin temsilcileri de teröre karşı mücadele ve birleşme çağrısında bulundu. Ukrayna askerlerinin kontrolündeki Volnovaha'daki kontrol noktasında duran, Donetsk-Mariupol seferini yapan otobüse, çok namlulu silahtan atılan roketin isabet etmesi sonucunda 13 kişi yaşamını yitirmiş, 18 kişi yaralanmıştı.

  Ukrayna da barış yürüyüşü yapıldı #5

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir