Dolar
7.2048
0.0027%
Euro
8.4658
-0.1992%
Altın
1926.27
0.7447%
Borsa
1110.05
3.2105%
G. Altın
446.934
0.9361%
Bitcoin
82034.71
0.7111%
24ºC
İstanbul
Açık 24 C

  Ukraynalılardan 'Türkiye'ye gelin' çağrısı

  Türkiye'nin salgına karşı her türlü önlemi aldığını belirten turistler, hiç korkmadan geldiklerini söyledi.
  • DHA
  • 08.07.2020 - 09:08
  Ukraynalılardan 'Türkiye'ye gelin' çağrısı

  Koronavirüs salgını nedeniyle kapatılan hava ulaşımının kademeli olarak açılmasıyla birlikte Türkiye, turistleri ağırlamaya başladı.

  Günübirlik yat ve tarih turizminin merkezlerinden Antalya'nın Demre ilçesinin yurt dışından ilk konukları, Ukraynalılar oldu. Ukraynalılar, kendi ülkelerinin vatandaşlarına Türkiye'ye gelmeleri yönünde çağrı yaptı.

  "TÜRKİYE ÇOK GÜVENLİ"

  Elena Rublerskaya, Türkiye'ye yedinci kez, Aziz Nikholaos Anıt Müzesi'ne ve Demre'ye ilk kez geldiğini belirterek, "Türkiye'yi çok özlemiştim. Uçuş yasağı kalkınca hemen geldim. Türkiye pandemiye karşı her türlü önlemi almış. Koronavirüsten bu nedenle hiç korkmuyorum. Türkiye bu anlamda çok güvenli." dedi.

  "KORKMAYIN, GELİN"

  Konstiantin Yermak, Türkiye'ye ilk kez geldiğini belirterek, "Türkiye koronavirüse karşı havaalanından otobüse, otellere, tarihi yerlere kadar her türlü önlemi almış. Bu kadar önlem ve hijyenin içinde koronavirüsü aklımıza getirmiyoruz. Türkiye'ye gelin, korkmayın." diye konuştu.

  Ukraynalılardan Türkiye ye gelin çağrısı #1

  "HİÇ KORKMADAN GELDİM"

  Elena Manova da ilk kez geldiği Türkiye'de çok güzel karşılandıklarını belirterek, "Türkiye'de virüs yok. Her yerde, her türlü önlem alınmış. Biz alınan bu önlemlerle virüsten daha güçlüyüz. Korkmayın Türkiye'ye gelin." ifadelerini kullandı.

  Krupko Tanya, Türkiye'ye 10'uncu kez geldiğini belirterek, "Havaalanından otele geçince arkadaşlarıma telefon açtım. Türkiye'nin çok güvenli olduğunu söyledim. Hemen rezervasyon yaptırdılar. Türkiye'ye hiç korkmadan geldim. Havalanından itibaren her yerde, her türlü önlem alınmış. Dostlarıma buradan sesleniyorum. Korkmadan Türkiye'ye gelin. Kekova'yı yaşayın." dedi.

  Ukraynalılardan Türkiye ye gelin çağrısı #2

  DEMRE'Yİ GEZDİLER

  Demre'ye 5 otobüsle gelen yaklaşık 100 kişilik Ukraynalı grup, önce Ortodokslar için kutsal olan Aziz Nikholaos Anıt Müzesi'ni ziyaret etti. Girişte ateşleri ölçülen Ukraynalı turistler, ardından kontrollü biçimde müzeye alındı. Müzeyi gezen turistler, sonrasında yatlarla Kekova turuna çıktı.

  Çayağzı Limanı'na gelen Ukraynalı turistler, 25'er kişilik gruplar halinde yatlara alındı. Kekova turunda önce Batık Kenti, ardından Simena Antik Kenti'ni gezen Ukraynalı turistler, hep bir ağızdan "Türkiye çok güzel" dedi. Yüzme molasında sosyal mesafe kuralına uygun olarak denizde yüzen turistler, Akdeniz'in tadını çıkardı. Ukraynalı turistlerin Demre turu, Çayağzı Limanı'nda sona erdi.

  Ukraynalılardan Türkiye ye gelin çağrısı #3

  Ukraynalılardan Türkiye ye gelin çağrısı #4

  Görüş Bildir