Petrol
112.91
0.78%
Euro
16.77
3.26%
Dolar
15.88
2.17%
Altın
930.74
1.30%
Borsa
2395
0.17%
Bitcoin
475.556
0.51%
16ºC
İstanbul
Açık 16 C

  Washington'da Trump karşıtı heykeller dikildi

  ABD'nin başkenti Washington DC'de, Başkan Donald Trump'ı "sivil haklar ve özgürlükleri yok eden adam" olarak betimleyen heykeller dikildi.
  • AA
  • 18.07.2020 - 04:30
  Washington'da Trump karşıtı heykeller dikildi

  ABD'de Kendilerine "Trump Heykelleri Girişimi" ismi veren bir grup sanatçının yaptığı heykeller, Washington DC'nin farklı konumlarında yer aldı.

  TRUMP'IN ELEŞTİRİLDİĞİ HEYKELLER

  Trump'ın ülkedeki polis şiddeti karşıtı gösteriler esnasında, Beyaz Saray'ın karşısındaki kilise önünde elinde İncil ile poz vermesine tepki olarak dikilen bir heykelde Trump'ın pozu sırasında, polisin de elinde "Siyahilerin Hayatı Değerlidir" pankartı taşıyan bir göstericiyi dövdüğü tasvir edildi. Freedom Plaza olarak bilinen konuma dikilen heykelin kaidesine de "Poser (Pozcu)" yazıldı.

  Washington da Trump karşıtı heykeller dikildi #1

  ELİNDE OYUNCAK AYI İLE TASVİR EDİLDİ

  Washington DC'deki Trump Hotel önüne dikilen bir başka heykelde ise Trump'ın gösteriler esnasında Beyaz Saray'daki sığınağa götürülmesine gönderme yapıldı. Trump'ın elinde bir oyuncak ayı ile yerde otururken tasvir edildiği heykelin kaidesine de "Bunker (Sığınak)" yazıldı.

  Washington da Trump karşıtı heykeller dikildi #2

  "ABD BAŞKANI, ÖZGÜRLÜKLERİ YOK EDEN ADAM"

  Trump'ın koronavirüs salgınına rağmen çocukların okula gitmesi ısrarına atıfta bulunulan başka bir heykelde de Trump'ın elinde golf sopası tutarken, yüzünde maske olan bir çocuğa da "okula git" demesi tasvir edildi.

  Washington da Trump karşıtı heykeller dikildi #3

  Söz konusu 3 heykelin kaidesinde ise "ABD Başkanı Donald Trump. Sivil hakları ve özgürlükleri yok eden adam." ifadesi yer aldı.

  Washington da Trump karşıtı heykeller dikildi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir