Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.459
0.01%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  Yemen'de göstericilere ateş açıldı

  Yemen'de sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler gösteri düzenledi. İbb kentindeki gösteride Ensarullah militanları katılımcılara ateş açtı.
  • AA
  • 15.02.2015 - 16:33
  Yemen'de göstericilere ateş açıldı

  yemen

  Güvenlik kaynaklarından alınan bilgiye göre, Yemen'in orta kesiminde bulunan İbb kentindeki Emniyet Müdürlüğü yakınında Husilerin siyasete müdahalesine karşı düzenlenen gösteriler sırasında, Ensarullah'a bağlı militanlar, katılımcıları dağıtmak için üzerlerine ateş açtı. Olayda, ölen ya da yaralanan olmadı.

  Ensarullah örgütünün bazı göstericileri bilinmeyen bir yere götürdüğü belirtilirken, Husiler söz konusu olaylara ilişkin bir açıklama yapmadı.

  Yemen de göstericilere ateş açıldı #2

  HUSİ DARBESİNE TEPKİ

  Bunun yanı sıra Ebyen kentine bağlı Levder ilçesinde düzenlenen gösteriye katılan önde gelen aşiret liderlerinden Ali Iyde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, "Gösteri kabileler ve siyasi oluşumların, cumhurbaşkanı ve hükümete yapılan Husi darbesine tepki olarak yapıldı" dedi.

  Yemen de göstericilere ateş açıldı #3

  İstifa eden Cumhurbaşkanı Abdurabbi Mansur Hadi'yi destekleyen silahlı aşiret mensuplarının da başkanı olan Iyde, aşiret mensupları ve farklı siyasi oluşumların temsilcilerinin Husilerin Ebyen'e girmesi halinde mücadeleye hazır olduklarını kaydetti.

  Yemen de göstericilere ateş açıldı #4

  Bu gösterinin aynı zamanda Husilerin başkent Sana'yı ve bazı kentleri silah gücüyle ele geçirmelerine tepki olduğunu söyleyen Iyde, "Cumhurbaşkanı Hadi'nin" görevine geri dönmesini ve Ulusal Diyalog Konferansı'nın sonuçlarının uygulanmasını istedi.

  Yemen de göstericilere ateş açıldı #5


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir