Euro
15.4280
-0.99%
Dolar
13.5192
-0.46%
Altın
789.6610
-0.71%
Borsa
2,072.93
0.11%
Bitcoin
583.938
-0.46%
3ºC
İstanbul
Açık 3 C

  Yunanistan'ın önlemlerini Avrupalı kreditörler reddetti

  Yunan hükümet yetkilisi, Yunanistan Başbakanı Çipras'ın sunduğu önlemlerin Avrupalı kreditörler tarafından kabul edilmediğini aktardı.
  • Ajanslar
  • 24.06.2015 - 13:05
  Yunanistan'ın önlemlerini Avrupalı kreditörler reddetti

  Yunanistan ın önlemlerini Avrupalı kreditörler reddetti #1

  Avrupa Birliği yetkilileri, Yunanistan ile kreditörleri arasındaki reform karşılığı mali yardım müzakerelerinde emeklilik sistemi, katma değer ve kurumlar vergisi konularında görüş ayrılığının devam ettiğini ve dünkü müzakerelerde mesafe alınamadığını belirtti.

  Avrupa Komisyonu, Euro Bölgesi maliye bakanlarını temsil eden Eurogroup, Euro Bölgesi kurtarma fonu ESM ve Avrupa Merkez Bankası (ECB) bugün öğle saatlerinde Brüksel'de Yunanistan hakkında toplanacak. Bir saat sonra toplantıya Yunanistan Başbakanı Çipras da katılacak.

  30 HAZİRAN SON GÜN

  Toplantı 30 Haziran'da IMF'ye borcunu ödeyemezse temerrüde düşecek olan Yunanistan'ın bu borcu ödemesini sağlayacak mali yardım karşılığında yapması gereken ekonomik reformlar üzerinde mutabakat sağlamayı amaçlıyor. Reformlar üzerinde mutabakat sağlanması için görüşmeler dünden bu yana devam ediyor.

  "Çipras ile toplantı öncesinde pek çok noktada görüş ayrılığı var" diyen görüşmelere yakın bir AB yetkilisi, sorunlar arasında emekli maaşları ve kurumlar vergisinin yer aldığını ifade ederek "Dünden pek mesafe alınamadı" dedi.

  Yetkili, liderin önce Eurogroup düzeyinde  bir anlaşmanın sağlanmasını istediğini de sözlerine ekledi.


  Görüş Bildir