Petrol
110.6
-0.79%
Euro
17.5035
0.14%
Dolar
16.7714
0.10%
Altın
971.94
-0.42%
Borsa
2444
0.00%
Bitcoin
323.973
-0.02%
23ºC
İstanbul
Açık 23 C

  1 Mart Pazartesi günü okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar yüz yüze eğitime gidecek?

  Okullarda yüz yüze eğitim ile ilgili beklenen haber Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan geldi. Selçuk, okulların açılacağı tarihi öğrenciler ve veliler ile paylaştı.
  • Haber Merkezi
  • 23.02.2021 - 15:01
  • Güncelleme : 28.02.2021 - 08:37
  1 Mart Pazartesi günü okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar yüz yüze eğitime gidecek?

  Öğrenci ve velilerin yakından takip ettiği yüz yüze eğitime geçiş süreciyle ilgili detaylar netleşti.

  15 Şubat itibariyle köy okulları ve anaokulları yüz yüze eğitime başladı. 8 ve 12. sınıfların da 1 Mart'ta okullarına gideceği açıklanmıştı ancak salgının seyrine göre ertelenmesi gündemdeydi.

  Yüz yüze eğitimin ne zaman başlayacağı vaka sayılarına ve bilim kurulunun vereceği tavsiye kararına göre netlik kazanacaktı.

  Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Twitter hesabından yaptığı açıklama ile okulların açılacağı günü ve hangi sınıfların yüz yüze eğitime gideceğini duyurdu.

  Okula dönmek için heyecanlanan öğrenciler bu haberin ardından detayları araştırıyor.

  1 MART PAZARTESİ OKULLAR AÇILIYOR MU?

  Milli Eğitim Bakanlığı okullarda yüz yüze eğitim geçişin 2 Mart 2021 gününe ertelendiğini duyurdu.

  Milyonlarca öğrenci ve veli ile yüzbinlerce öğretmen 1 Mart günü yüz yüze eğitim için hazırlık yapmaya başlamıştı. Ancak Milli Eğitim Bakanlığı'ndan bugün yapılan yazılı açıklamada ‘bir günlük erteleme' duyurusu yapıldı.

  Milli Eğitim Bakanlığı'nın sosyal medya hesaplarından da paylaşılan açıklama şöyle:

  “1 Şubat 2021 Pazartesi günü gerçekleştirilen Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı’nda, resmî ve özel tüm ana sınıflarında, ilkokullarda, 8 ve 12. sınıflar ile özel eğitim okul ve sınıflarında 1 Mart 2021 Pazartesi günü itibarıyla yüz yüze eğitime başlanılacağı; ayrıca illerin salgın koşullarındaki durumlarına bağlı olarak il bazlı kararların da alınabileceği kamuoyuna açıklanmıştı.

  Bu doğrultuda, Sağlık Bakanlığı tarafından paylaşılan “İllere Göre Haftalık Vaka Sayısı Haritası”nın güncellenme takvimi ve Koronavirüs Bilim Kurulunca belirlenen kriterlerin Kabine Toplantısı’nda değerlendirilecek olması nedeniyle 1 Mart 2021 Pazartesi günü eğitim öğretime geçişi planlanan resmî ve özel tüm okullarımızda yüz yüze eğitime ve sınavlara, 2 Mart 2021 Salı günü illerin salgın koşullarına göre başlanılması kararlaştırılmıştır."

   

  1 Mart Pazartesi günü okullar açılıyor mu? Hangi sınıflar yüz yüze eğitime gidecek? #1

  HANGİ SINIFLAR YÜZ YÜZE EĞİTİME GİDECEK?

  Ziya Selçuk açıklamasında Bu kapsamda 15 Şubat itibarıyla, birleştirilmiş sınıf uygulaması yapılan okulların tamamı, köy ve benzeri seyrek nüfuslu yerleşim yerlerinde il/ilçe hıfzıssıhha kurullarının il ve ilçe millî eğitim müdürlükleri iş birliği içinde alacağı kararlar doğrultusunda tüm ilkokul ve ortaokullar ile tüm bağımsız anaokulu ve özel eğitim anaokullarında haftada 5 gün yüz yüze eğitime geçilecek.

  Tüm resmi ve özel ilkokullarda ve bu ilkokulların bünyesindeki ana sınıfları ile özel eğitim sınıflarında, haftada 2 gün yüz yüze eğitim yapılacak, tüm resmi ve özel ortaokullar ile imam hatip ortaokullarının 8. sınıflarında da yüz yüze eğitime başlanacak. 8. sınıflarda yüz yüze eğitim yapılacak günler ile eğitime başlama ve bitiş saatleri okul yönetimleri tarafından öğretmenlerle birlikte belirlenecek.

  Yüz yüze eğitim için çocuğunu okula göndermek istemeyen veliler, okul müdürlüklerine yazılı başvuru yapabilecek. Yüz yüze eğitime gelmeyen öğrenciler devamsız sayılmayacak. ifadelerini kullandı.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir