Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
584.774
-2.33%
14ºC
İstanbul
Açık 14 C
  Ankara'da okullar tatil edildi

  Ankara'da okullar tatil edildi

  Ankara Valiliği, eğitim ve öğretime yarın da ara verildiğini bildirdi. Yurt genelinde ise 21 ilden tatil haberleri geldi.
  • 08.01.2015 - 15:37

  Ankara da okullar tatil edildi #1

  Ankara Valiliği'nden yapılan yazılı açıklamada, kentte hafta sonuna kadar yapılan meteorolojik tahminler ve alınan verilere göre hava sıcaklığında aşırı düşüş olacağı, buna bağlı olarak kuvvetli buzlanma ve don olayının artacağının beklendiği belirtildi.

  "9 Ocak 2015 tarihinde (Cuma) Milli Eğitime bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında Ankara ili ve ilçelerinde eğitim ve öğretime bir gün süre ile ara verilmiştir" ifadesine yer verilen açıklamada, kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile, engelli ve kronik hastalığı bulunan personelin de aynı tarihlerde idari izinli sayılacağı duyuruldu.

  Valilik, kar yağışı ve buzlanma nedeniyle dün ve bugün de eğitime ara verilmesini kararlaştırmıştı.

  Yurt genelinde bazı il ve ilçelerinden tatil haberleri geldi.

  Tatil kararları güncellenmektedir.

  Siirt, Diyarbakır, Yozgat, Bursa, Elazığ, Muş, Kars, Kocaeli, Denizli, Erzincan, Nevşehir, Karabük, Zonguldak, Niğde, Konya, Aksaray, Karaman, Giresun, Trabzon, Rize, Ordu, Sakarya, Van, Kayseri, Samsun, Sivas, Tokat, Erzincan, Bartın,  ve Düzce'de kar yağışı, tipi, soğuk hava ve buzlanma nedeniyle okullar tatil edildi, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelliler ile hamile personel idari izinli sayıldı.

  SİVAS

  Sivas'ın bazı ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.

  Sivas Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, olumsuz hava şartları ve aşırı buzlanma nedeniyle Akıncılar, Gürün, Hafik, Suşehri, Ulaş, Yıldızeli, Kangal, Koyulhisar ve Gölova ilçe merkezleriyle bağlı köylerde eğitime yarın ara verildiği belirtildi.

  TOKAT VE ERZİNCAN

  Tokat ve Erzincan Tokat'ın Erbaa, Reşadiye, Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

  İl Milli Eğitim Müdürü Levent Yazıcı, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Erbaa, Reşadiye, Niksar ve Başçiftlik ilçelerinde kar yağışı ve olumsuz hava koşullarının etkili olduğunu belirterek, "Bu 4 ilçemizde olumsuz hava koşulları nedeniyle ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitime yarın ara verildi. Başka ilçelerimizde de kar yağışı ve olumsuz hava koşulları olursa kaymakamlar karar verecek" diye konuştu.

  SAMSUN

  Samsun'da kar yağışı ve olumsuz hava koşulları nedeniyle bazı ilçelerde eğitime yarın ara verileceği bildirildi.

  Samsun Valiliğinin açıklamasında, yarın Alaçam, Ayvacık, Asarcık, Bafra, Havza, Kavak, Ladik, 19 Mayıs, Salıpazarı, Terme ve Vezirköprü ilçelerindeki tüm okullarda eğitim öğretim yapılmayacağı belirtildi.

  KAYSERİ

  Olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi.

  Kayseri Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Meteoroloji 7. Bölge Müdürlüğünden alınan son hava tahmin raporu çerçevesinde, kar yağışı ve buzlanma ile hava sıcaklığındaki aşırı düşüşün neden olabileceği riskler dikkate alınarak il genelinde eğitim-öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildi.

  ERZİNCAN

  Erzincan il merkezi ve 3 ilçede olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime yarın ara verildi. Alınan bilgiye göre, Erzincan il merkezi ile Kemah, Çayırlı ve Tercan ilçelerinde soğuk hava nedeniyle eğitime 9 Ocak Cuma günü ara verilmesi kararlaştırıldı. Refahiye ve İliç ilçelerinde ise yarın taşımalı eğitim yapılmayacak.

  VAN

  Doğu Anadolu Bölgesi'nde etkili olan kar yağışı nedeniyle Van'ın Özalp ve Saray, Kars'ın Selim ve Digor ile Bitlis'in Güroymak ilçelerinde eğitime bir gün süreyle ara verildi

  SAKARYA

  Sakarya'da kar yağışı nedeniyle kent genelindeki tüm okullarda eğitime bir gün daha ara verildi.

  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nun Vali Hüseyin Avni Coş başkanlığında gerçekleştirilen olağanüstü toplantısında, olumsuz hava koşulları nedeniyle il genelindeki tüm ilk ve orta öğretim okullarında yarın da eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığı belirtildi. Kent genelinde iki gündür tüm okullar tatil edilmişti.

  NEVŞEHİR

  Nevşehir merkez ve ilçelerinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi.
  Nevşehir Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ile Derinkuyu, Kozaklı, Gülşehir, Hacıbektaş, Avanos, Ürgüp ve Acıgöl ilçelerinde eğitime yarın ara verildiği belirtildi. Açıklamada, kamu kurumlarında çalışan engelli ve hamile personelin de izinli sayılacağı kaydedildi.

  KARABÜK

  Karabük'te kar yağışı, buzlanma ve don nedeniyle eğitime yarın ara verildi.
  Valilikten yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının iki gündür etkili olduğu, yarın da artarak devam etmesinin beklendiği bildirildi. Açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda eğitim-öğretime yarın ara verildiği belirtildi. İl genelinde dünden beri eğitime ara verilmişti.

  BARTIN

  Bartın'da kar yağışı nedeniyle eğitim-öğretime yarın ara verildi.
  İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, soğuk, yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle kent merkezindeki ilkokul, ortaokul ve liselerde eğitim-öğretime yarın ara verildiğini söyledi. Demir, ilçelerle ilgili kararı kaymakamlıkların vereceğini sözlerine ekledi.

  DÜZCE

  Düzce'de etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle yarın il genelinde eğitime bir gün daha ara verildiği bildirildi. Düzce Valiliğinden yapılan yazılı açıklamada, yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü belirtilerek, olumsuzluğa ve mağduriyete meydan vermemek amacıyla kentteki tüm okullarda eğitim öğretime 9 Ocak Cuma günü de ara verildiği kaydedildi.

  Açıklamada, aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personelin idari izinli sayılacağı ifade edildi. Daha önce yapılan açıklamada okullarda eğitim öğretime bugün için ara verildiği bildirilmişti.

  ZONGULDAK

  Zonguldak'ta kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verildi. AA muhabirinin aldığı bilgiye göre, olumsuz hava koşulları nedeniyle, il genelindeki okullar yarın tatil edildi. Engelli, hamile ve kronik hastalığı bulunan kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelin yarın idari izinli sayılacağı bildirildi.

  NİĞDE

  Niğde'de yoğun kar yağışı ve buzlanma nedeniyle il genelinde eğitime bir gün ara verildiği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, olumsuz hava koşullarından dolayı il genelinde yarın okullarda eğitim-öğretim yapılmayacak. Niğde'deki okullarda bugün de eğitime ara verilmişti.

  KONYA

  Konya Valiliğinden yapılan açıklamada, devam eden kar yağışı, fırtına ve beklenen don olayı nedeniyle Konya'nın ilçelerinin tamamı ve il merkezinde 9 Ocak Cuma günü ilk ve orta dereceli okulların 1 gün daha tatil edildiği belirtildi. Böylece, Konya'da iki gündür tatil olan öğrenciler, yarın da kar tatili yapacak. Açıklamada, tatil olan yerlerde hamileler ve engellilerin cuma günü de idari izinli sayılacağı bildirildi.

  AKSARAY VE KARAMAN

  Aksaray ve Karaman'da da olumsuz hava koşulları nedeniyle okullar yarın tatil edildi. GİRESUN Giresun'da kar yağışı nedeniyle il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Valilik açıklamasında, yoğun kar yağışı dolayısıyla üniversiteler hariç Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm okulların 9 Ocak Cuma günü tatil edildiği belirtildi. Açıklamada, kamuda çalışan engelli ve hamile personelin de yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

  TRABZON

  Trabzon'da etkili olan kar yağışı nedeniyle okullarda yarın da eğitime ara verildi.

  RİZE

  Rize'de etkili kar yağışı nedeniyle eğitime yarın ara verileceği bildirildi. Rize Valiliğinin açıklamasında, il genelinde iki gündür devam eden olumsuz hava koşulları nedeniyle ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildiği hatırlatılarak, olumsuz koşulların sürmesi nedeniyle eğitime yarın da ara verileceği belirtildi. Açıklamada, engelli ve hamile kamu kurum çalışanlarının da yarın idari izinli sayılacağı kaydedildi.

  ORDU

  Ordu'da kar yağışı nedeniyle Aybastı ilçesi ile Akkuş'taki yatılı bölge okulu hariç il genelindeki ilk ve orta dereceli okullarda yarın eğitime ara verileceği bildirildi. İl Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, kar yağışının devam etmesi nedeniyle Altınordu, Çamaş, Çatalpınar, Çaybaşı, Fatsa, Gölköy, Gülyalı, Gürgentepe, İkizce, Kabadüz, Kabataş, Korgan, Kumru, Mesudiye, Perşembe, Ulubey ve Ünye ilçelerinde yarın eğitime ara verileceği belirtildi. Açıklamada, Akkuş ilçesinde ise yatılı bölge okulu hariç ilçe merkezi ve tüm mahallelerde 9 Ocak Cuma günü okullarda tatil kararı alındığı kaydedildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir