Euro
15.5065
-0.19%
Dolar
13.7244
0.04%
Altın
788.34
0.23%
Borsa
1.92
0.51%
Bitcoin
692.090
-5.06%
15ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 15 C

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığının 1. dönem pilot ve U/H teknisyen mezuniyetinin ilk töreni okul komutanlığında yapıldı.
  • 30.09.2014 - 14:16
  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi

  okul

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığının mezuniyet törenine Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Abdullah Atay, Jandarma Havacılık Komutanı Jandarma Pilot Albay İsmail Balıbek ve Jandarma Genel Komutanlığının üst düzey komutanları, mezun olan subay ve astsubayların yanı sıra aileleri katıldı.

  İLK MEZUNLARINI VERDİ

  Törende konuşan Orgeneral Atay, okulun ilk pilot ve teknisyen mezunlarını verdiğini belirtti. Eğitimlerine TUSAŞ'ta başlayıp Jandarma Havacılık Okul Komutanlığında tamamlayan pilot ve teknisyenleri kutladı.

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi #2

  Altay, "Ülkemizde emniyet, huzur ve asayiş ortamının sağlanması için üstün bir görev anlayışı içinde bulunan jandarmamız her türlü tehditle mücadelesinde saygın, güvenilir ve mükemmel hizmeti veren bir kolluk kuvveti olmayı hedeflemektir" diye konuştu.

  "YOLUNUZ VE BAHTINIZ AÇIK OLSUN"

  Jandarma Havacılık Okulunun ilk mezunlarını vermesiyle bu hedefe adım adım yaklaştıklarını belirten Atay, meslek hayatı boyunca jandarma pilot ve teknisyenlerinin kahramanlıklarına şahit olduğunu ve onlarla gurur duyduğunu bildirdi. Pilot ve teknisyenlerin bugün de aynı inanç ve özveriyle görevlerini sürdürdüğünü belirten Atay, mezunlardan kendilerini geliştirmeye devam etmelerini istedi. Orgeneral Atay, konuşmasını "Çelik kanatlarınız her zaman güçlü, yolunuz ve bahtınız açık olsun" sözleriyle tamamladı.

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi #3

  DÖNEM BİRİNCİSİ ÜSTEĞMEN COŞKUN KONUŞMA YAPTI

  Mezun olan kursiyerler adına konuşan dönem birincisi Jandarma Pilot Üsteğmen Ahmet Coşkun yaptığı konuşmada, uzun ve yorucu eğitimin ardından mezun olduklarını, askerlik mesleğinde bir adım daha atarak brövelerini takmaya hak kazandıklarını söyledi. Mezun olan kursiyerlere brövelerinin takılması ve diplomalarının verilmesinin ardından okunan Jandarma Havacılık Destanı adlı şiirle tören sona erdi. Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Atay törenin sonunda mezunların ailelerinin yanına giderek onları tebrik etti. Törenin ardından Orgeneral Atay, beraberindeki komutanların yanı sıra mezun pilot ve teknisyenlerle hatıra fotoğrafı çektirdi.

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi #4

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi #5

  Jandarma Havacılık Okul Komutanlığı ilk mezunlarını verdi #6

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir