Euro
15.2869
-1.54%
Dolar
13.5091
-1.18%
Altın
770.43
-1.07%
Borsa
1.81
0.05%
Bitcoin
755.719
3.42%
5ºC
İstanbul
Çok bulutlu 5 C

  Ankara'da üretilen mor baklava ilgi çekiyor

  Mor meyve ve sebzelerin özünden yapılan aynı renkli baklava üretildi. Normal baklavadan daha az şekerli olduğu için talebin oldukça yoğun olduğunu söyleniyor.
  • DHA
  • 29.09.2020 - 09:58
  Ankara'da üretilen mor baklava ilgi çekiyor

  Ankara'da mor meyve ve sebzelerin özünden yapılan mor baklava, rengi ve tadıyla klasik baklavadan farklı.

  Başkent'te satışa çıkarılan mor baklava, dikkat çekti.

  Siyah havuç, nar, böğürtlen, vişne, kırmızı pancar gibi mor meyve ve sebzelerin özüyle hazırlanan mor baklavaya olan talep iyi gidiyor.

  Ankara da üretilen mor baklava ilgi çekiyor #1

  ŞEKER ORANI DAHA AZ

  Klasik baklavalardan renginin yanında şeker oranının daha az olması nedeniyle de farklı olan mor baklavaya bu yüzden ilgi de yoğun oldu.

  İşletmenin genel müdürü , müşterilerinden değişik tepkiler aldıklarını söyleyerek, "'Mor baklava da olur mu?' gibi tepkiler geldi. Rengi nedeniyle 'bunda gıda boyası var mı?' diyenler oldu. Daha sonradan müşterilerimiz tadına alıştılar. Şu an bayağı bir talep var ve talebi yetiştirmekte zorlanıyoruz diyebilirim. Şeker oranı daha az. Çünkü meyvelerden yapılıyor. Özellikle diyabet hastaları çok tercih ediyor." dedi.

  “ÖZELLİKLE DİYABET HASTALARIMIZI DÜŞÜNDÜK”

  İşletmede görevli gıda mühendisi Betül Çelik Demiral ise ürünü şöyle anlattı:

  "Aslında mor baklavanın üretimine de buradan yola çıkarak başladık. Özellikle diyabet hastalarımızı düşündük. Ancak diğer müşterilerimizin de ilgisi fazla oldu. İlk başlarda farklı tepkiler alsak da son dönemde en çok tercih edilen tatlılardan oldu. Tamamen mor meyve ve sebzelerin özünden yapılıyor. İçinde katkı maddesi, tatlandırıcı, glikoz şurubu gibi hiçbir ürün bulunmuyor."

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir