Euro
10.3849
0.74%
Dolar
8.8598
1.12%
Altın
498.99
1.65%
Borsa
1.385
-1.2%
Bitcoin
372.483
-2.90%
19ºC
İstanbul
Bulutlu ve güneşli 19 C

  Bakan Albayrak: Kaliteli büyüme hedefliyoruz

  İlk çeyreğin beklenenden iyi başladığını söyleyen Bakan Albayrak, "2019 bizim için çok iyi bir yıl olacak" dedi.
  • Haber Merkezi
  • 24.01.2019 - 11:31
  • Güncelleme : 24.01.2019 - 11:31
  Bakan Albayrak: Kaliteli büyüme hedefliyoruz

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, Davos'ta Bloomberg International'in sorularını yanıtladı.

  Bakan Albayrak'ın konuşmasından satır başları şöyle:

  "2019 bizim için çok iyi bir yıl olacak gibi görünüyor. Büyüme yumuşak iniş stratejisini ortaya koyuyor. Büyüme, yumuşak iniş stratejisini ortaya koyuyor. Türkiye'nin iç tüketimi, piyasa tüketimi şu an yolunda. Son 6 ayda ne gördük? Cari fazla vardı ve biraz ihracatı da düşürdük, ithalatta artış vardı.

  MERKEZ BANKASI HAKKINDA

  Bakın, herkes kendi işini yapıyor. Bunu söyleyebilirim. Enflasyonla mücadele etmeye çalışıyoruz. Merkez Bankası işini son birkaç aydır iyi bir biçimde yapıyor, bağımsız yapıyor. Analitik yapacaklardır, enflasyonla mücadelemize uyacaklardır. Odaklandığımız en kaliteli şey büyüme.

  Bakan Albayrak: Kaliteli büyüme hedefliyoruz #1

  Faizlere baktığımızda aslında Merkez Bankası faizleri arasında fark azalmaya devam ediyor. Mali ve para politika uyumu son yılların en iyi seviyesinde. Sadece ihracat değil, büyüme her yönden büyüme. Türkiye çok dinamik bir ülke. Ekonomiden ötesi var. Türkiye iyi bir dönemde. Çok iyi fırsatları sunuyor Türkiye'nin bulunduğu yer. Yüksek oranda rekabetçi fırsatlara odaklanarak, kaslarımızı güçlendirmeye çalışıyoruz. Türkiye Hazine yönetiminde aktif ve agresif olacak.

  ÇOK İYİ DOLAR REZERVİ OLDU

  Çok iyi dolar rezervi oldu. Sermaye piyasası da çok iyi bir şekilde devam ediyor. İlk çeyrek Türkiye için beklenenden iyi başladı."

  Günün önemli gelişmeleri VİDEO

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir