Petrol
98.01
-1.60%
Euro
18.4009
-0.71%
Dolar
17.9321
-0.03%
Altın
1.038
0.60%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
441.526
0.02%
28ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 28 C
  Bankaların bedelli yarışı

  Bankaların bedelli yarışı

  Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik açıklamasının ardından bankalar "Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası"na başladı.
  • 05.12.2014 - 11:13

  Bankaların bedelli yarışı #1

  Salı günü Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun bedelli askerlik müjdesini vermesiyle bu fırsattan yararlanmak isteyenler için birinci finansman kaynağı olan bankalar bedelli askerlik kredi kampanyası yarışına girdi.

  Yıllardır bedelli askerlik çıkması umuduyla bekleyen kişiler, kararın açıklanmasının kimi evini kimi otomobilini satarak kimi de bankalardan kredi çekerek bedelli askerlik tutarı olan 18 bin TL'yi denkleştirmek için uğraşıyor.

  Bedelli askerlik capsleri - Foto Galeri

  Bankalar bedelli askerlik için şimdiden cazip koşullarda adaylara kredi imkanı sunuyor.

  AYLIK 650 TL TAKSİTLE BEDELLİ

  Konuyla ilgili bankalardan derlenen kampanya bilgilerine göre adaylar, bankalardan 18 bin TL'yi yüzde 0,9 - 1,15 faiz oranı, 12 -36 ay vade aralığında ve ortalama 610-650 TL aylık taksit ödemeleri şeklinde kullanabilecek.

  DOSYA MASRAFI YOK, TAKSİT ERTEMELE İMKANI

  Bunlara ilave olarak bazı bankalar 3 ay taksit erteleme imkanı sunarken, dosya masrafı da almıyor.

  13 MİLYAR LİRALIK KAYNAK

  Bedelli askerlikten yaklaşık 700 bin kişinin yararlarlanabileceği hesaplandığında 12 -13 milyar liralık bir kaynak yaratılması söz konusu olacak.

  Garanti Bankası, bedelli askerlik ücretinin finansmanı için müşterilerine 36 ay vade, yüzde 1,14 faiz ve yüzde 0,5 masraf oranıyla 18 bin TL tutarında kredi sunuyor.

  GARANTİ BANKASI

  Bedelli askerlik kredisi için, Garanti Bankası şubelerinden ya da 444 0 335 Tam Destek Hattı’ndan başvuru yapılabiliyor. Kampanya, bedelli askerlik başvurularının son gününe kadar devam ediyor.

  Garanti Bankası isteyenlere, değişen tutar ve uygun oranlarda 36 ay vadeye kadar kredi verebiliyor. Ayrıca bedelli askerlik amacı için de kullanılabilecek, değişik tutar ve vadelerde avantajlı kredi kampanyaları devam ediyor. Örneğin, 3 bin TL'ye kadar olan düşük tutarlı kredi taleplerinde, faizler yüzde 0,95'e kadar geriliyor.

  Garanti Bankası Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası'na ilişkin bilgiler şöyle:

  Bankaların bedelli yarışı #2

  AKBANK

  Akbank ise bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere yönelik olarak 36 ay vadede masrafsız ve uygun geri ödeme seçenekleri sunacak. Bu özel kredi olanağından, bedelli askerlik adayının kendisi yararlanabileceği gibi aileleri de yararlanabilecek. Tüm Akbank şubelerinden başvurulabilecek olan bu kredi için müşterilerden ekstra bir belge ve dokümantasyon istenmeyecek.

  Akbank Genel Müdür Yardımcısı Galip Tözge, Akbank Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası ile 18 bin TL'lik bedeli, 36 ay vadede aylık 640 TL'den başlayan taksitler halinde ve masrafsız olarak ödeme imkanı sunduklarını dile getirdi.

  Kredinin bugün alınıp, taksit ödemelerine 3 ay sonra başlanabileceğini ifade eden Tözge, "Müşterilerimize kolay ve hızlı kredi kullanım süreçleri sunabilmek için, bedelli askerlik kredisinde standart ihtiyaç kredisi başvuru belgeleri haricinde ek bir belge talep etmiyoruz. Kredi başvurusunu asker adayının kendisi yapabileceği gibi ailesi veya yakınları da bedelli askerlik tutarının finansmanı için başvurarak bedelli askerlik kredisini kullanabilir" dedi.

  Akbank Bedelli Askerlik Kredi Kampanyası'na ilişkin bilgiler şöyle:

  Bankaların bedelli yarışı #3

  DENİZBANK

  DenizBank ise 36 aya varan vadelerle avantajlı faiz oranları ile ihtiyaç kredisi sunuyor. Bedelli askerlik için gerekli 18 bin TL'nin 36 ay vadeli taksit tutarı 648 TL oluyor.

  TEB

  Türk Ekonomi Bankası (TEB) ise 18 bin TL kredi miktarı için 36 ay vadede yüzde 0,99 faiz oranıyla kredi kullananlar, aylık 617,44 TL ödeyecekler. TEB, kredi kullanımında 3 ay taksit erteleme seçeneği de sunuyor. 3 ay taksit erteleme talep edilmesi durumunda ise aylık faiz oranı yüzde 1,05 oluyor.

  ŞEKERBANK

  Şekerbank, bedelli askerlik kapsamındaki finansal ihtiyaçları 36 aya varan vade ve yüzde 1,15 faiz oranıyla karşılayacak. Banka, 20 bin liraya kadar kullanım imkanı sunulan bedelli askerlik kredisi kampanyası kapsamında masraf almayacak.

  Şekerbank Perakende Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, şunları kaydetti:

  "Yüzde 65'i Anadolu’da bulunan yaygın şube ağımız sayesinde Türkiye'nin dört bir yanında bedelli askerlikle ilgili finansman taleplerine cevap verebilmek adına uygun koşullarda bir ürün geliştirdik. 20.000 TL'ye kadar sunduğumuz kredi imkanından faydalanacak bedelli askerlik kredisi müşterilerimizden kredi tahsis ücreti de almayacağız."

  Ertürk, 2011 yılında yine gündemde olan bedelli askerlik finansman talebi konusunun gelecek talebe ilişkin önemli bir referans olduğunu belirterek, "Bedelli askerlik kredilerinden 2011 yılında 70 bin kişi yararlanmış ve bu kapsamda toplam 2,2 milyar TL kredi sağlanmıştı. Bu yıl da bedelli askerlik kredileri kapsamında yüksek bir talep bekliyoruz" dedi.

  ABANK

  ABank, bedelli askerlik hizmetinden yararlanmak isteyenlere özel, aylık yüzde 1,09'dan başlayan faiz oranları, 36 aya kadar vade ve 635 TL'den başlayan geri ödemelerle kredi fırsatı sunuyor. Kampanya kapsamında, 3-12 ay arasında vade tercih eden tüketiciler, kredilerini yüzde 1,09 faiz oranıyla kullanabilecekken, 13-36 ay arasında vadeli krediler için yüzde 1,13 faiz oranı uygulanacak. Kredi tahsis ücreti ve kredi hayat sigortası gibi ek maliyetlerin kredi tutarına dahil edilebileceği kampanya kapsamında, 36 ay vadede 18 bin TL kredi kullanan bir hak sahibi ayda 635 TL ödeyecek.

  BANKPOZİTİF

  BankPozitif, Bedelli Askerlik Kredisi Kampanyası ile bedelli askerlikten yararlanmak isteyenlere yönelik olarak 36 ay vadeye kadar dosya masrafsız ve uygun geri ödeme seçenekleriyle kredi veriyor. BankPozitif, kampanyayla 18 bin liralık bedeli, 36 ay vadede aylık 650 TL taksitle masrafsız olarak ödeme imkanı sunuyor.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir