Euro
15.2171
0%
Dolar
13.4867
-0.03%
Altın
775.6
-1.73%
Borsa
1.981
2.78%
Bitcoin
709.698
1.86%
11ºC
İstanbul
Hafif yağmur 11 C

  Bitexen Teknoloji’den Sermaye Artırımı

  Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., ödenmiş sermayesini yüzde 126 oranında artırarak 5 milyon TL’ye yükseltti.
  • Haber Merkezi
  • 18.01.2021 - 10:57
  Bitexen Teknoloji’den Sermaye Artırımı

  İTÜ ARI Teknokent’te geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alan Bitexen Teknoloji A.Ş., ödenmiş sermayesini yüzde 126 oranında artırarak 5 milyon TL’ye çıkarttı. Bitexen Teknoloji’nin 25 Aralık 2020 tarihli Genel Kurul kararı üzerine, şirket sermayesini 2 milyon 210 bin TL’den 5 milyon TL’ye yükseltilmesine ilişkin İstanbul Ticaret Odası’na yaptığı başvuru 12 Ocak 2021 tarihinde tescil edildi. Sermaye artışıyla ilgili olarak konuşan Bitexen Teknoloji A.Ş. CEO’su Yahya Tuğyan Erdem, “Dijital varlık alım-satımı, depolanması, yönetilmesi, transfer edilmesi ve ödeme aracı olarak kullanılabilmesi alanında kolay, hızlı ve güvenilir ürünler üreten, Türkiye’nin öncü FinTek firmalarından Bitexen Teknoloji A.Ş. olarak hem ülkemizde hem de küresel hedeflerimiz doğrultusunda büyümeye devam ediyoruz. Hepimizin bildiği üzere dünyayı olumsuz etkileyen pandemi sürecinde FinTek sektörü olumlu bir ivme ile büyümesini sürdürdü. Biz de bu süreçte FinTek alanında önemli çalışmalara imza attık.

  Bitexen Teknoloji’den Sermaye Artırımı #1

  “Ülkemize FinTek alanında başarılı bir şekilde hizmet etmeye devam edeceğiz”

  Genel Kurulumuzun aldığı karar doğrultusunda sermayemizi 5 milyon TL’ye yükseltmekten mutluyuz. White Label hizmetlerimiz, dijital varlık ile ödeme sistemlerimiz, blokzincir çözümlerimiz ve Bitexen Akademi ile ülkemize FinTek alanında hizmet etmeye devam edeceğiz” dedi.

  Bitexen Teknoloji’den Sermaye Artırımı #2

  Bitexen Teknoloji A.Ş. Hakkında

  2018 yılında İTÜ ARI Teknokent Teknoloji Geliştirme Bölgesi’nde kurulan Bitexen Teknoloji A.Ş., geliştirdiği yenilikçi teknolojilerle, Türkiye’de FinTek sektörünün öncü şirketleri arasında yer alıyor. Türkiye’nin ilk milli Coin’i olan EXEN Coin’i sektöre sunan şirket, Türkiye’nin en geniş ürün çeşitliliği ve işlem imkânı sunan Dijital Varlık Alım Satım Platformu Bitexen ile kullanıcılarına hizmet veriyor. Daha fazla bilgi için; https://www.bitexen.com/

  Bitexen Teknoloji’den Sermaye Artırımı #3

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir