Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
564.400
1.20%
15ºC
İstanbul
Çok bulutlu 15 C
  Cansen Başaran Symes TÜSİAD Başkanı oluyor

  Cansen Başaran Symes TÜSİAD Başkanı oluyor

  TÜSİAD'ın yeni başkanının Cansen Başaran Symes olması kesinleşti.
  • 10.01.2015 - 12:55

  4 Haziran'da Muharrem Yılmaz'ın istifasıyla boşalan TÜSİAD Başkanlığı'na seçilen Haluk Dinçer, bu göreve devam etmeyi kabul etmedi ve Rahmi Koç, Güler Sabancı, Bülent Eczacıbaşı, Ömer Sabancı, Cem Boyner, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Aldo Kaslowski, Muharrem Kayhan, Ümit Boyner gibi eski başkanların yer aldığı Başkanlar Kurulu toplanarak yeni başkanın Cansen Başaran Symes olmasına karar verdi.

  Cansen Başaran Symes TÜSİAD Başkanı oluyor #1

  TÜSİAD'A 4. KADIN BAŞKAN

  Cansen Başaran Symes, Arzuran Doğan Yalçındağ, Ümit Boyner ve Güler Sabancı'nın ardından TÜSİAD'a başkanlık yapan 4. kadın olacak.

  CANSEN BAŞARAN SYMES KİMDİR

  İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi'nden mezun olduktan sonra Pricewaterhouse'un (PW) kuruluş aşamasında şirkete katılıp 2013 yılının Nisan ayına kadar PwC Kopenhag, Londra ve İstanbul ofislerinde çeşitli kademelerde görev üstlenen Cansen Başaran-Symes, PwC Orta ve Doğu Avrupa Bölgesi ve PwC Eurofirm Yönetim Kurulu üyeliği yaptı.

  Cansen Başaran Symes TÜSİAD Başkanı oluyor #2

  Mart 2014 tarihi itibarıyla Allianz Sigorta ve Allianz Hayat ve Emeklilik Yönetim Kurulu Başkanlığı görevine atandı. TÜSİAD'ın eski başkanlarından Bülent Eczacıbaşı yönetimindeki Eczacıbaşı Topluluğu'nun da yönetim kurulu üyesi olan Cansen Başaran-Symes; Dünya Ekonomik Forumu tarafından 'Global Leaders for Tomorrow' (Geleceğin Global Liderleri) unvanını almıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir