Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
558.849
-2.70%
13ºC
İstanbul
Hafif yağmur 13 C

  Ciliv: Artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum

  Turkcell CEO'su Süreyya Ciliv, ayrılık kararına yönelik "Kararımın siyasi bir boyutu yok" dedi.
  • 29.01.2015 - 13:43
  Ciliv: Artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum

  Ciliv: Artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum #1

  Dün Turkcell Genel Müdürlüğü görevinden ayrıldığı duyurulan Süreyya Ciliv, Bloomberg HT'nin sorularını yanıtladı. Ciliv, 8 yıl boyunca görevde olduğunu ve bu süreçte aldığı cazip hiçbir iş teklifini değerlendirmediğini söyledi.

  HİSSEDAR OLACAĞIM PROJELERLE İLGİLENİYORUM

  Ciliv, ''Turkcell'de arkamdan CEO olabilecek en az 5 kişi var" ifadelerini kullandı. Koltuk kaybetmenin Türkiye'de çok önemli gibi göründüğünü fakat kendisi için önemli olmadığını sözlerine ekleyen Ciliv, "Profesyonel dünyadan mezun oluyorum, artık hissedar olacağım projelerle ilgileniyorum. Ayrılığımı bir kutlama olarak görüyorum, hüzünlü değilim'' dedi.

  TURKCELL'E YENİ GENEL MÜDÜR ATANACAK

  Turkcell, Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yaptığı açıklama ile Genel Müdür Süreyya Ciliv'in 31 Ocak'ta görevden ayrılacağını bildirmişti.

  Açıklamada Turkcell Yönetim Kurulu'nun, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine halihazırda Teknoloji Grubundan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı İlker Kuruöz'ün mevcut görevine ek olarak vekalet etmesine karar verdiği belirtilirken, ayrıca yeni genel müdürü atama sürecinin başladığı da bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir