Euro
10.7467
0.69%
Dolar
9.2611
0.91%
Altın
526.09
-0.78%
Borsa
1.41
-0.16%
Bitcoin
569.798
4.88%
19ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 19 C

  Doktoralı personel çalıştıran işletmelere destek

  Fikri Işık, doktoralı personel çalıştıran işletmelere, 24 ay boyunca aylık 2 brüt asgari ücret tutarında destek verileceğini bildirdi.
  • AA
  • 06.06.2015 - 11:34
  Doktoralı personel çalıştıran işletmelere destek

  Doktoralı personel çalıştıran işletmelere destek #1

  Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık, yaptığı açıklamada, Ar-Ge ve yenilik projelerinin bilimsel niteliğinin yükseltilmesine büyük önem verdiklerini söyledi.

  Bu kapsamda, gerek TÜBİTAK gerekse de bakanlık olarak işletmelere önemli destekler sunduklarını anlatan Işık, projelerdeki katma değeri artırmak için yeni program başlattıklarını ifade etti.

  DOKTORA YAPMIŞ PERSONELİN İSTİHDAMI ÖZENDİRİLECEK

  TÜBİTAK bünyesindeki "Yenilik ve Girişimcilik Alanlarında Kapasite Artırılmasına Yönelik DestekProgramı" kapsamında çıkılacak "Özel Sektörde Doktoralı Personel İstihdamının Desteklenmesi Çağrısı" ile doktora yapmış personelin istihdamının özendirileceğini anlatan Işık, şunları kaydetti:

  AYLIK 2 BRÜT ASGARİ ÜCRET TURARINDA DESTEK

  "İşletmelerinde doktoralı personel çalıştıranlara 24 ay boyunca, aylık 2 brüt asgari ücret tutarında destek vereceğiz. Çağrı kapsamında başvuru yapan kuruluşlar, yeni istihdam edecekleri doktoralı personel için 24 ay süresince desteklenecek. Bu süre içinde büyük ölçekli işletmelerde en az 3, küçük ölçekli işletmelerde ise en az 1 yeni doktoralı araştırmacı istihdam edilmesi şartı aranacak. Desteklenmesi uygun bulunan kuruluşlara ödemeler 6 aylık dönemler halinde yapılacak. Kuruluşlar, ön kayıt işlemlerini 1-17 Temmuz tarihlerinde yapabilecek."

  ÇAĞRIYA KİMLER BAŞVURABİLECEK

  Bakan Işık, söz konusu çağrıya; Araştırma ve Geliştirme Faaliyetlerinin Desteklenmesi Hakkında Kanun kapsamındaki Ar-Ge merkezi işletmeleri ile teknoloji geliştirme bölgelerinde faaliyet gösteren sermaye şirketleri ve daha önce TÜBİTAK Teknoloji ve Yenilik Destek Programlarına İlişkin Yönetmelik kapsamında yürütülen program çerçevesinde, en az bir projesi desteklenmiş ve tamamlanmış sermaye şirketlerinin başvurabileceğini bildirdi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir