Petrol
97.92
-0.09%
Euro
18.4211
0.11%
Dolar
17.9401
0.04%
Altın
1.038
-0.06%
Borsa
2864
-0.15%
Bitcoin
439.104
-0.64%
24ºC
İstanbul
Parçalı bulutlu 24 C

  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek

  Vergi borcunda milyonlarca vatandaşı ilgilendiren yapılandırma uygulamasında ikinci taksit ödeme süresi 31 Mayıs'ta son buluyor.
  • Haber Merkezi
  • 15.05.2017 - 12:52
  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek

  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek #1

  Borç yapılandırma yapan vatandaşların borçlarının ilk iki taksitini ya da peşin ödemeyi bu tarihe kadar yapması gerekiyor. Ödeme yapmayanlar yapılandırma hakkını kaybedecek.

  İLK İKİ TAKSİTİ ÖDEMEK GEREKİYOR

  Her türlü vergi ve vergi cezaları, gecikme faizleri ve zamları, gümrük vergileri, trafik, askerlik, nüfus, seçim, karayolu geçiş ücreti RTÜK idari para cezaları, YURT-KUR öğrenim ve katkı kredisi borçları, SGK ve belediyelere borçlar düzenleme kapsamında yer alıyor. Bu borçlardan biri için yapılandırma yapanların ilk iki taksiti ödemesi gerekiyor. Ocak ayındaki ödemeler mayıs ayına ertelenmişti.

  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek #2

  MALİYE BAKANI UYARMIŞTI

  Maliye Bakanı Ağbal, yeniden yapılandırmadan yararlananların mayıs ayında ödeme yapması gerektiğini belirterek, "Bunun telafisi yok. Yeni yapılandırma kanunu ödenmeyen dönemler için yeni bir imkan sunmuyor. Son şans, mutlaka borcunuzu ödeyin." uyarısı yapmıştı.

  Maliye Bakanı, "Gerek birinci taksiti ödememiş gerek peşin ödemesini yapmayanlar için mayıs ayı son fırsattır. Böylelikle kanunun getirdiği imkanlardan yararlanmaya devam etsinler. Mayıs ayı içinde ödemesini yapmayanlar için gerekli takibatı yaptıracağız." ifadelerini kullanmıştı.

  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek #3

  TAKSİTLER ÖDENMEZSE NE OLACAK?

  Borçların bir takvim yılı içerisinde, ikiden fazla ödenmemesi veya eksik ödenmesi durumunda yapılandırma hakkı kaybedilecek. Başka bir deyişle iki taksiti art arda ödemeyenin yapılandırma hakkı son bulacak.

  KAÇ TAKSİTLE ÖDENEBİLECEK?

  Yapılandırılan borç 6 taksit (12 ay), 9 taksit (18 ay), 12 taksit (24 ay), 18 taksit 36 ay vade ile ödenecek.

  İki hafta içinde borcunu ödemeyen hakkını kaybedecek #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir