Euro
11.1924
1.02%
Dolar
9.6026
1.08%
Altın
553.67
1.55%
Borsa
1.48
1.68%
Bitcoin
591.621
-2.37%
18ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 18 C

  Japonya'nın dev bankası Mizuho'nun sistem hataları denetlenecek

  Japonya'nın büyük bankalarından Mizuho, 7 kez sistem hatası verince, ülkenin denetleme kurum tarafından incelemeye alındı. Banka da bu incelemeyi ciddiye almadıklarını açıkladı.
  • AA
  • 25.09.2021 - 09:44
  Japonya'nın dev bankası Mizuho'nun sistem hataları denetlenecek

  Japonya'nın en büyük bankalarından Mizuho'ya yönelik, bu yıl sistemi 7 kez arıza yaşaması nedeniyle bakımlarının güvenliğine yönelik "iş geliştirme emri" çıkarıldı.

  Japonya'da bankacılık sektörünün denetlenmesinden sorumlu hükümete bağlı Finansal Hizmetler Ajansı (FSA), sistem arızaları yaşayan Mizuho'ya yönelik kararını açıkladı.

  FSA, BİR SÜRE MİZUHO’YU GÖZETİM ALTINDA TUTACAK

  FSA, Mizuho'ya yönelik, sistem bakımlarının güvenliğine yönelik planlarını kapsayan iş geliştirme emri çıkardı. Bu kapsamda banka, iş geliştirme planlarına yönelik ajans tarafından bir süre denetlenecek.

  Japonya nın dev bankası Mizuho nun sistem hataları denetlenecek #1

  BANKA, DENETLEME KARARINI CİDDİYE ALMADIĞINI AÇIKLADI

  Japonya'nın en büyük üç bankası arasında gösterilen Mizuho'dan konuya ilişkin yazılı açıklamada, "Bu emri ciddiye alıyoruz. Dirençli sistem faaliyetlerine büyük önem vererek güvenli sistem yükseltmelere yönelik tüm önlemleri alıyoruz." denildi.

  5 BİNDEN FAZLA BANKA KARTI ATM'LERDE SIKIŞTI

  İlki Şubat 2021'de yaşanan arızada ülke geneli ATM'lerinin yüzde 80'i devre dışı kalmış ve 5 binden fazla banka kartı ATM'lerde sıkışmıştı. Eylül başındaki son arızada ise yaklaşık 100 ATM cihazı arıza yaşamıştı.

  BANKANIN CEO’SUNUN 4 AY MAAŞI KESİNTİYE UĞRADI

  Sistem arızaları sonrası Mizuho Üst Yöneticisi (CEO) Sakai Tatsufumi dahil 10 yönetici, 4 ay boyunca yüzde 10 ila 50 arasında maaş kesintisi yaşamıştı.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir