Euro
10.0268
0.22%
Dolar
8.234
-0.43%
Altın
484.93
0.49%
Borsa
1.441
0.95%
Bitcoin
478.950
3.07%
19ºC
İstanbul
Çok bulutlu 19 C

  Medvedev: Önemli olan Rusya'nın itibarıdır

  Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev, doların serbest dolaşımı politikasından vazgeçmeyeceklerini söyledi.
  • 15.01.2015 - 07:55
  Medvedev: Önemli olan Rusya'nın itibarıdır

  Medvedev: Önemli olan Rusya nın itibarıdır #1

  Medvedev, başkent Moskova'da düzenlenen Gaydarovski Ekonomi Forumu'nda Rusya'nın ekonomik durumuna yönelik değerlendirmelerde bulunarak, "Çok daha kötü sonuçlara neden olabileceği için doların serbest dolaşımından vazgeçmeyi düşünmüyoruz. Rusya'nın çok az miktarda kalan dış borcunu ödemek ve ucuz enerji fiyatlarıyla ekonomiyi uyumlu hale getirmek için yeterli düzeyde rezervi var. İşsizlik oranımız düşük ve istihdam oranımız ise birçok Avrupa ülkesinden daha iyi" dedi.

  "YAPTIRIMLAR GELİR GEÇER, DEVLETİN İTİBARI KALICI"

  Rusya'nın ekonomik olarak zor durumda olmasına rağmen tüm dış ekonomik taahütlerini yerine getireceğini kaydeden Medvedev, "Rusya, içinde bulunduğu ekonomik duruma rağmen, uluslararası sorumluluklarını yerine getirecektir. Yaptırımlar gelir geçer ancak devletin itibarı kalıcıdır. Rusya'nın sahip olduğu rezervler, devletin borçlarını ödemeyi garanti altına alıyor" ifadelerini kullandı.

  Başbakan Medvedev öte yandan, dışarıya verdikleri kredilerin sıkı takipçisi olacaklarını vurgulayarak, Ukrayna'ya verilen 3 milyar dolarlık krediyi örnek gösterdi.

  "UKRAYNA'DAN ALACAKLARIMIZI ZAMANINDAN ÖNCE İSTEYEBİLİRİZ"

  Medvedev, Ukrayna'nın kredi şartlarını yerine getirmemesi durumunda, borcu zamanından önce isteyebilecekleri mesajını verdi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir