Ordu, asfaltını kendisi üreterek 3.5 milyon liralık tasarruf yaptı

Ordu'da maliyeti düşürmek ve asfaltın buluşmadığı mahalle bırakmamak adına açılan asfalt üretim tesisi, 2020 yılında belediyenin bünyesine kazandırıldı.

ORDU, TÜRKİYE'NİN EN UZUN YOL AĞINA SAHİP

Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Türkiye'nin en uzun yol ağına sahip Ordu'da asfaltı olmayan ilçe, mahalle bırakmamak için çalıştıklarını belirtti.

"GÜNÜMÜZ TEKNOLOJİSİNİN EN İYİ ASFALT TESİSİ"

Daha öncesinde bulunan tesislerin üretim kapasitesinin düşük, son teknolojiden uzak ve sadece yama işlerinde kullanılmak üzere üretim gerçekleştirdiğini aktaran Güler, "Bu tesislerin üretim kapasitesi ise hedeflenenin altında kalıyordu. Bu da sahadaki personelimizin asfalt nakliye ve serim ekipmanlarının etkili çalışmamasına sebep oluyordu. Tüm sebepler doğal olarak maliyet artışına neden oluyor ve yeterli verimi elde edemiyorduk. Bu sebeple günümüz teknolojisinin en iyi asfalt tesisini şehrimize kazandırdık." ifadelerini kullandı.

Hilmi Güler

"163 BİN TON ASFALT ÜRETTİK"

Güler, 2020 Mayıs ayında üretime başladıkları tesiste bu zamana kadar 163 bin ton asfalt ürettiklerini ve ihtiyaç duyan mahalleleri asfaltladıklarını belirterek şunları kaydetti:

"Hem zamandan hem de ekonomik olarak elverişli tesisimizde 8 ay içerisinde 3 milyon 500 bin lira tasarruf etme imkanı bulduk. 2021 yılında ise tam kapasite çalışan tesisimizde 18 milyon lira tasarruf etmeyi planlıyoruz. Hem kendi tesislerimizde üretimimizi yapıyoruz hem de şehrimizin asfalt ihtiyacını Avrupa standartlarına uygun bir şekilde yerine getiriyoruz."