Euro
9.0118
0.49%
Dolar
7.4586
1.33%
Altın
437.78
0.06%
Borsa
1.524
-1.43%
Bitcoin
266.911
-1.58%
3ºC
İstanbul
Çok bulutlu 3 C

  Sinop'un Gerze ilçesinde tersane, tekne imal ve çekek yeri tahsisi

  Sinop'un Gerze ilçesinde, mülkiyeti Hazineye ait yaklaşık 58 bin metrekare yüzölçümlü taşınmazın, tersane, tekne imal ve çekek yeri alanı olarak tahsis edilmesine karar verildi.
  • AA
  • 09.01.2021 - 10:21
  Sinop'un Gerze ilçesinde tersane, tekne imal ve çekek yeri tahsisi

  Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü'nün Resmi Gazete'de yayınlanan ilanına göre, yatırımcılar, söz konusu alan üzerine tahsis amacına uygun nitelikte tesis kurabilecek.

  YER TESLİMİNDEN SONRA 1 YIL İÇİNDE RUHSAT ALINMALI

  İlgili mevzuata göre tahsis işlemi gerçekleştirilecek yatırımcı, yerin tesliminden itibaren 1 yıl içinde ruhsat alarak inşaata başlayacak, daha sonra planına uygun olarak 2 yıl içinde uygun görülen yatırımlarının tamamını bitirecek.

  SÜRE 1 YIL DAHA UZATILABİLİR

  Bu süreler, mücbir sebeplerin varlığı halinde 1 yıla kadar uzatılabilecek.

  30 YIL KULLANMA İZNİ

  Üzerine ihale kalan ve ihalesi onaylanan yatırımcı lehine Hazine taşınmazları üzerinde tesis yapılması amacıyla 30 yıla kadar irtifak hakkı veya kullanma izni verilecek.

  Sinop un Gerze ilçesinde tersane, tekne imal ve çekek yeri tahsisi #1

  BAŞVURULAR KAPALI ZARF USULU İLE

  Konuya ilişkin başvurular, yatırımın maliyet hesabı, planlanan finansman kaynağı, istihdam durumunu gösterir detaylı liste, yıllık yapılacak tekne adedi, üretilecek en büyük tekne boyu gibi gerekli bilgi ve belgelerle 30 gün içinde kapalı zarf usulüyle Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığına yapılacak.

  Müracaat süresinin bitiminin ardından, Bakanlıkça oluşturulan komisyon tarafından başvuruların değerlendirilmesi sonrasında, uygun görülen yatırımcının tahsis işlemleri sonuçlandırılacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir