Petrol
94.66
0.57%
Euro
18.2507
0.05%
Dolar
17.9238
0.06%
Altın
1.023
0.02%
Borsa
275
0.00%
Bitcoin
418.583
0.55%
29ºC
İstanbul
Çok bulutlu 29 C

  Taner Yıldız: TANAP bizim çocuğumuz

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, katıldığı Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu Toplantısı sonrası "TANAP bizim çocuğumuz, yabancılaştırılması söz konusu değil" dedi.
  • İHA
  • 12.02.2015 - 15:16
  Taner Yıldız: TANAP bizim çocuğumuz

  Taner Yıldız: TANAP bizim çocuğumuz #1

  Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de, Güney Gaz Koridoru projesinin gerçekleşmesi için katılımcı ülkelerin enerji bakanlarından oluşan Danışma Konseyi’nin ilk toplantısı düzenlendi.

  Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Bakü’de Güney Gaz Koridoru Danışma Kurulu Toplantısına katıldı.

  TANAP BİZİM ÇOCUĞUMUZ

  Toplantı sonrası konuşan Yıldız, TANAP projesinin yabancılaştırılması hakkında çıkan iddialarla ilgili "TANAP bizim çocuğumuz yabancılaştırma söz konusu değil." dedi.

  TOPLANTIYA KATILAN HEYETLER

  Oturuma Güney Gaz Koridoru projesinin katılımcısı olan ülkelerin, Azerbaycan, Türkiye, Gürcistan, Yunanistan, Arnavutluk, İtalya, Bulgaristan’ın enerji bakanlarının başkanlığındaki heyetler katıldı. Komisyonu’nun enerji konularında uzman olan Başkan Yardımcısı Maroš Şevroviç, Uluslararası Finans Corporation, Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası, Azerbaycan Devlet Petrol şirketi, "BP-Azerbijan" şirketi, Trans Anadolu Boru Hattı (TANAP) ve Trans-Adriyatik Boru Hattı (TAP) konsorsiyumlarının ve diğer uluslararası kuruluşların resmi temsilcileri de hazır bulundu.

  SOMUT TEKLİFLER VERİLECEK

  Oturumun açılış konuşmasını yapan Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in gerçekleştirdiği programda ‘Güney Gaz Koridoru’ projesinin uygulanması, yönetilmesi, mevcut durumuyla ilgili somut tekliflerin verileceği kaydedildi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir