Euro
11.0936
0.12%
Dolar
9.5378
0.4%
Altın
546.48
0.23%
Borsa
1.455
1.58%
Bitcoin
596.427
-1.37%
13ºC
İstanbul
Açık 13 C

  İletişim ihalesini TAV Bilişim kazandı

  TAV Bilişim, dünyanın en büyük terminali olacak Abu Dabi Havalimanı Midfield Terminal Binası için açılan ihaleyi kazandı.
  • 20.01.2015 - 14:00
  İletişim ihalesini TAV Bilişim kazandı

  tav

  TAV Havalimanları Holding şirketlerinden TAV Bilişim, toplam 50 milyon dolarlık proje ile, terminalin tüm bilişim altyapısının tasarım, kurulum ve destek hizmetlerini üstlendi.

  ÇÖZÜMLER ÜRETİYORUZ

  TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, yerel olarak başlayıp uluslararası bir marka haline geldiklerine dikkat çekerek, "Havacılık sektöründe yazılım ve teknoloji çözümleri konusunda önemli bir marka olarak kendi geliştirdiğimiz yerel ve küresel havalimanı hizmetlerini, çözümlerini üretiyor, geliştiriyor ve uyguluyoruz. Know how’ımızı TAV dışında Türkiye’de 9 havalimanına taşıdık. Yurtdışında ise Suudi Arabistan’da Riyad, Dammam ve Medine havalimanlarına ihraç etmiştik. Türk bilişim şirketi olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin en gözde projelerinden Abu Dabi Havalimanı’nda da yer alacak olmaktan gurur duyuyoruz." dedi.

  İletişim ihalesini TAV Bilişim kazandı #2

  DÜNYA DEVİ 8 ŞİRKET ARASINDAN SEÇİLDİ

  Onaran, havalimanı inşaatı ve işletmesinde dünyanın en önemli projelerinden biri olarak gösterilen Abu Dabi’de tek Türk bilişim firması olarak ihaleye davet edildiklerini belirterek, "Sekiz uluslararası bilişim şirketini geride bırakarak ipi göğüslemeyi başardık. Bu, bir Türk bilişim şirketinin yurtdışında aldığı en yüksek bütçeli ihalelerden biri ve Türk mühendislerinin, bilişimcilerinin geldiği noktayı gösteriyor" diye konuştu.

  3 MİLYAR DOLARLIK PROJE

  Temeli iki yıl önce atılan toplam 3 milyar dolarlık proje ile Abu Dhabi Havalimanı'nın yıllık yolcu kapasitesine 27 milyonluk ek sağlanacak. Halen bu proje TAV İnşaat ve konsorsiyum ortakları tarafından gerçekleştiriliyor.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir