Euro
10.1404
1.02%
Dolar
8.3148
0.51%
Altın
490.66
0.44%
Borsa
1.444
-1.14%
Bitcoin
462.033
-4.24%
19ºC
İstanbul
Güneşli 19 C

  TÜSİAD'dan başkanlık formülü

  TÜSİAD, başkan bulamamamın önüne geçmek için yöneticilerine "başkan olmayı düşünür müsünüz" diye soracak.
  • 10.01.2015 - 11:00
  TÜSİAD'dan başkanlık formülü

  TÜSİAD dan başkanlık formülü #1

  Türk Sanayicileri ve İşadamları Derneği’nde (TÜSİAD) sıkıntılı bir seçim süreci daha yaşanıyor. Haziran ayında başkan Muharrem Yılmaz’ın sürpriz istifasıyla başlayan tartışmalara Haluk Dinçer Başkan olarak son vermişti. Ancak geçtiğimiz günlerde yapılan bir açıklamada Haluk Dinçer'in yeni dönemde başkan olmayacağı açıklandı.

  TÜSİAD BAŞKANI KİM OLACAK

  Bunun üzerine yeniden TÜSİAD'a kimin başkanlık edeceğine yönelik tartışmalar da başlamış oldu. Yeni başkan kim olacak kulisleri çok sürmedi. Başkan yardımcılarından Cansen Başaran Symes adı üzerinde tüm üyeler hem fikir oldu.

  Ancak TÜSİAD’ın kurucu başkanlarını bir araya getiren Başkanlık Divanı'nın son yıllarda her dönem gündeme gelen ''Başkan kim olacak?'' tartışmasına son vermek için harekete geçeceği öğrenildi. Hürriyet'ten Jale Özgentürk'ün haberine göre TÜSİAD "Başkan bulamıyorlar" eleştirilerinin önüne geçmek için bir formül üretti. Buna göre formül şöyle işleyecek:

  YÖNETİCİ OLACAKLARA BAŞKANLIK SORUSU

  Bundan sonra yönetim kuruluna girenlere başkanlığı düşünüp düşünmediği sorulacak. Düşünmüyorsa yönetim kurulunda da yer alamayacak. Böylece TÜSİAD’ın başkanı o yönetim kurulu içinde hazırlanmış olacak. Tartışmaların önüne geçilmiş olacak.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir