Petrol
115.32
1.01%
Euro
17.4088
-0.86%
Dolar
16.1911
-0.96%
Altın
964.88
-0.79%
Borsa
2439
0.00%
Bitcoin
475.588
1.13%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C
  Ülker bisküvi devi United Biscuits'i satın aldı

  Ülker bisküvi devi United Biscuits'i satın aldı

  Ülker, 180 yıllık İngiliz bisküvi devi United Biscuits'i satın aldı. Ülker'in satın aldığı firmanın bünyesinde dünyaca ünlü kahve markası da bulunuyor..
  • 03.11.2014 - 17:18

  Ülker bisküvi devi United Biscuits i satın aldı #1

  Ülker, Türkiye tarihinin en büyük yabancı satın almasına imza atarak 3 milyar dolar karşılığında İngiltere merkezli dev bisküvi devi United Biscuits'i satın aldı.

  McVitie markası ile üretim yapan ve girişim sermayesi şirketleri Blackstone ve PAI Partners'ın sahip olduğu United Biscuits için en detaylı teklif veren şirketler arasında Ülker kazanan şirket oldu.

  EN BÜYÜK 6. BİSKÜVİ ÜRETİCİSİ

  Ülker markasının sahibi olan Yıldız Holding'in yöneticisi Murat Ülker, bu satın alma ile dünyanın en büyük 6. bisküvi üreticisini bünyesine kazandırmış oldu. United Biscuits 2013 yılındaki 1.1 milyar sterlinlik satışlarıyla ciro bakımından dünyanın en büyük altıncı kurabiye üreticisi konumunda bulunuyor. Şirket İngiliz pazarının yüzde 25'ini elinde tutuyor. Şirket bünyesinde Jaffa Cakes, McVitie's gibi İngiliz tüketicinin yakından tanıdığı köklü markalar bulunuyor.

  Ülker bisküvi devi United Biscuits i satın aldı #2

  DÜNYA ÇAPINDA 14 FABRİKASI VAR

  United Biscuits’in Avrupa’da 11, Nijerya, Suudi Arabistan ve Hindistan’da da birer olmak üzere toplam 14 fabrikası bulunuyor. Şirketin 7.171 çalışanı var.

  United Biscuits'in markaları

  McVitie's Biscuits: 1830 yılından beri üretiliyor. Digestive markalı ürünü favorilerden. Bisküvi ve çikolatanın birlikte kullanılan ürünleri McVitie's Chocolate Digestives, her yıl 71 milyon paketin üzerinde tüketiliyor. The Hobnobs markası ise, 1985’ten beri var.

  Twiglets: Tam buğday ürünü. Mini ve sezonluk paketleri bulunuyor.

  BN: Atıştırmalık sandviç bisküvi kategorisinin vazgeçilmez markası. 
  Go ahead!: 1996’da piyasaya çıktı; sağlıklı bisküvi kategorisinde lider oldu. Diyet ürünleri bulunuyor. (Yogurt Breaks, Crispy Fruit Slices, Fruit Bakes ve Fruity Wafers)

  Sultana: ‘Most Sustainable Introduction’ 2009 ödüllü. Belçika ve Almanya pazarında çok tercih ediliyor. Sağlıklı atıştırmalık ve öğün arası atıştırmalık yapıyor.

  Penguin: Çikolatalı bisküvi segmentinde İngiltere’de ikinci sırada. İngiltere’nin en köklü markalarından biri. 79 yıldır piyasada.  Penguenlerin korunmasına yönelik WWF ile ortak “Protect the Penguins” adında bir sosyal sorumluluk projesi yürütüyorlar

  Mini Cheddar: Peynirli atıştırmalık. Soğan, BBQ aromalı çeşitleri var. Mini boyu ile ailelerin çokça tercih ettiği bir marka. 2006’da Ayçiçek yağı ile ürettikleri sağlıklı bir formatı piyasaya sürdüler.

  Ülker bisküvi devi United Biscuits i satın aldı #3

  Carr's: Premium kraker markası. ( Carr's Table Water, Carr's Melts range, Carr's Selections ve Carr's Nibbles)

  McVitie's Jaffa Cakes: İngiltere'de bisküvi marketinde dördüncü büyük marka.
  Delacre: 1870’de kuruldu; premium Belçika bisküvisi.

  Verkade: 1886’da üretime başladı. Bu marka altında bisküvi ve çikolata çeşitleri var. (Bisküvi: San Francisco, Café Noir, Knappertjes, Nizza ve Maria)


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir