Dolar
7.5555
0.1166%
Euro
8.9623
0.0938%
Altın
1950.56
0.3276%
Borsa
1111.96
0.117%
G. Altın
473.93
0.468%
Bitcoin
82990.94
0.4052%
22ºC
İstanbul
Güneşli 22 C

  Uyanık girişimcinin yaptığına bak

  Rekabetin sınır tanımayan hali İzmir’de bir elektronik bayiliği yapan işletme tarafından ortaya konuldu.
  • 20.09.2012 - 14:57
  Uyanık girişimcinin yaptığına bak

  Uyanık girişimcinin yaptığına bak #1

  Apple'ın yeni iPhone 5 modelini Türkiye'de ilk sergilemek ve satışa sunmak isteyen bir işletme, günlük 100 dolar+vize masrafı+yemek+sigorta ve bir de battaniye karşılığında Amerika'da iPhone 5 sırasına girecek eleman aradığını duyurdu. İzmir'de uzun yıllardır elektronik malzemelerinin satışını yapan Gani Güleç, ticaretteki rekabetini, başlattığı ilginç bir kampanya ile sergiledi.

  BİR TAŞLA İKİ KUŞ

  Dükkanının önüne astığı, 'Amerika'da günlük 100 dolar karşılığında i Phone 5 sırasına girecek eleman aranıyor' yazılı afişle hem Amerika rüyasını gerçekleştirmek isteyenlere hem de iş sahibi olmak isteyenlere bir taşla iki kuş tabirinin olanaklarını sunduğunu belirtti.

  Dükkanının İzmir İş ve İşçi Bulma Kurumu'nun karşısında olmanın avantajlarını da yaşadığını belirten Güleç; "Biraz iPhone 5 piyasası çok hareketli geçeğini umduğumuz için yenilik olarak, yeniliklerin takipçisi olarak için iPhone 5'i Türkiye'de ilk sergilemek isteyen biz olmak istedik. Bundan dolmayı böyle bir kampanya başlattık. Gelen kişileri Amerika'ya gönderip cihazları satın aldırarak burada satışa sunmak istiyoruzİşçi bulma kurumu'nun karşısında olmamız da bir avantaj. Kuruma başvuru için gelen vatandaşlar afişi gördüklerinde gelip başvuruyorlar" diye konuştu.

  3 BİN TL DEĞERİNDEKİ CİHAZIN PARASI İŞLETMEDEN

  iPhone kullanıcılarının özellikle son serisini satın alabilmek için beklemede olduğunu açıklayan Gani Güleç, talebin gün geçtikçe arttığını bunun için de ticari kazancın yanı sıra işletme olarak prestiji amaçlı böyle bir adım attıklarını söyledi.

  Amerika'da tüm masraflarının karşılanarak iPhone 5 sırasına girecek eleman sayısında 30 olarak karar kıldıklarını ayrıca dil sorununun yaşanmaması için İngilizce bilme şartı aradıklarını ifade eden Güleç; "Şartımızı yok brandada da gösterdiğimiz gibi basit koşullar var. Bir battaniye veriyoruz orada kuyruğu girecekleri için, yol masrafı, vize artı sigorta işlemlerinin masraflarını karşılayarak cihazın ücretini de vererek Amerika'ya gönderiyoruz" diye kaydetti.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir