Euro
15.6014
0.42%
Dolar
13.8021
0.61%
Altın
787.96
0.18%
Borsa
1.92
0.48%
Bitcoin
704.356
-3.01%
16ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 16 C

  Yunanistan elçiliklerindeki kullanılmayan paraya el koydu

  Yunanistan ekonomik sıkıntıdan dolayı büyükelçilik ve konsolosluklardan kullanılmayan birikimleri acilen Atina’ya göndermelerini istedi.
  • AA
  • 16.05.2015 - 05:18
  Yunanistan elçiliklerindeki kullanılmayan paraya el koydu

  Yunanistan elçiliklerindeki kullanılmayan paraya el koydu #1

  Yunan medyasına yansıyan haberlere göre, Yunanistan Dışişleri Bakanlığı dış temsilciliklere gönderdiği bir belgede, kırtasiye ve temizlik malzemeleri gibi harcamalardan geri kalan paraları ve vize gibi işlemlerden yapılan tahsilatları acilen banka aracılığıyla Atina’ya göndermeleri, bu işlemin zaman alması halinde diplomatik kurye ile ulaştırmaları talimatını verdi.

  "İLK DEFA BÖYLE BİR ŞEY YAŞANIYOR"

  Atina’da yayımlanan haftalık To Vima gazetesi, Yunan Dışişleri Bakanlığınca dış ülkelerdeki temsilciliklere gönderilen belgeyi yayımladığı haberinde, ülkede ilk defa böyle bir şeyin yaşandığına dikkati çekti.

  Gazete haberinde, Atina'daki diplomatik çevrelerin dış temsilciliklerdeki paraların Atina’ya gönderilmesi durumunda birçok ülkedeki büyükelçiliklerin ve konsoloslukların çalışmasının büyük ölçüde sekteye uğrayacağını belirttiklerini kaydetti.

  MEMUR VE EMEKLİ MAAŞLARI ÖDENEMİYOR

  Yunan hükümeti daha önce de Nisan ayı memur ve emekli maaşlarını ödeyebilmek için, kamu kuruluşlarının sandıklarına el koyma kararı almıştı. Hükümetin bu kararı, koalisyonun büyük ortağı SYRIZA partisi içerisinde şiddetli tepkilere neden olmuştu.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir