Euro
9.7152
0.19%
Dolar
8.1108
0.06%
Altın
454.8
-0.02%
Borsa
1.378
0%
Bitcoin
514.881
4.40%
10ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 10 C

  Brezilya'dan Türk müteahhitlere davet

  Brezilya Planlama Bakanı Nelson Barbosa, Türk müteahhitlik firmalarına Brezilya'ya gelmeleri için çağrıda bulundu.
  • 29.04.2015 - 15:11
  Brezilya'dan Türk müteahhitlere davet

  brezilya

  Türkiye Müteahhitler Birliği Başkan Vekili Emre Aykar’ın Ocak 2015’te Başkanlığını üstendiği CICA’nın 27-28 Nisan 2015 tarihlerinde Brezilya'nın Brasilia kentinde düzenlenen toplantısında "Altyapı ve PPP" başlığı ele alındı.

  280'DEN FAZLA KATILIMCI

  Dünyada PPP uygulamalarının geldiği nokta ve yaygınlaştırma stratejilerinin, uygulamada yaşanan sorunlar ile çözüm önerilerinin değerlendirildiği ve uzun süreli finansman modelleri ele alındığı toplantıya Güney Amerika, K. Amerika ve Avrupa'dan kamu ve özel sektör temsilcisi 280'den fazla katılımcı yer aldı.

  15 TRİLYON DOLAR BEKLENTİSİ

  Toplantının açılış konuşmaları bölümünde konuşan CICA Başkanı Emre Aykar, önümüzdeki dönemde artan nüfus ve hızlanan kentleşme gibi gelişmeler nedeniyle küresel inşaat pazarının 2025 yılında 15 trilyon ABD Doları düzeyine çıkacağını ve bu yatırımların hayata geçirilebilmesi için kısıtlı kaynağa sahip hükümetler için PPP modelinin en önemli araç olacağını vurguladı.

  AVRASYA TÜNELİ'NİN TANITIMI YAPILDI

  Toplantı açılışında konuşan Brezilya Planlama Bakanı Nelson Barbosa, Brezilya'daki PPP mevzuatı ve uygulamaları hakkında bilgi vererek Türk müteahhitlik firmalarını Brezilya'daki projelere davet etti. Emre Aykar, ikinci gün düzenlenen "Dünyada PPP Uygulamaları" başlıklı panelde, Türkiye'nin PPP deneyimi, devam eden projeler ve önümüzdeki dönemde PPP modeli ile gerçekleştirilecek mega projeler hakkında detaylı bilgi vererek, örnek proje olarak yapı merkezi tarafından yürütülmekte olan Avrasya Tüneli ile ilgili tanıtım yaptı.

  Aykar, konuşmasında Brezilyalı müteahhitlik firmaları ile Türk müteahhitlik firmalarının dünyanın farklı bölgelerinde aktif ve başarılı olduklarını, bu nedenle üçüncü ülkelerde her iki taraf için de verimli olacak işbirliği olanakları bulunduğunu ifade ederek, Türk müteahhitleri olarak Brezilyalı meslektaşları ile işbirliğine hazır olduklarını vurguladı.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir