Euro
15.5362
0.18%
Dolar
13.7186
0.4%
Altın
786.38
0.93%
Borsa
1.91
1.61%
Bitcoin
717.578
-6.83%
10ºC
İstanbul
Çok bulutlu 10 C

  Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu kuruldu

  Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu, sektörü ilgilendiren yasal düzenlemeler gibi konularda danışmanlık yapacak.
  • 27.05.2015 - 12:37
  Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu kuruldu

  Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu kuruldu #1

  Gayrimenkul ve inşaat sektörünün oyuncuları tarafından bir yıllık çalışma sonrasında kurulan Gayrimenkul ve İnşaat İşbirliği Platformu (GİİP), faaliyetlerine başladı.

  10 YILDA BÜYÜK DEĞİŞİM YAŞANMASI BEKLENİYOR

  Platform, kentsel dönüşüm ile sektörü ilgilendiren yasal düzenlemeler ve standartların tanımlanması gibi konularda liderlik ve danışmanlık edecek. GiiP Genel Sekreteri Avukat Mehmet Ali Kandemir, son dönemde sektörle ilgili gerçekleştirilen yasal düzenlemeler sonrasında gelecek 10 yılda sektörde büyük bir değişimin yaşanmasını beklediklerini belirtti.

  Kandemir, "Kentsel dönüşümle yaklaşık 7 milyon civarında bağımsız bölüm yıkılıp yerine yaklaşık 10 milyon bağımsız bölüm inşa edilecek. Dönüşümle sektör oyuncuları için büyük bir pazarın oluşması bekleniyor. Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ile de müşteri odaklı hizmetler ön plana çıkacak. Düzenlemeler sonrasında gayrimenkul ve inşaat sektöründe 200 bin civarında olan şirket sayısının 30 bine kadar düşeceği öngörülüyor" dedi.

  5000 CİVARINDA ULUSAL ŞİRKET VAR

  Gelecek 10-15 yılın sonunda yaklaşık 5000 civarında ulusal şirketin global piyasalarda boy göstereceğini söyleyen Ali Kandemir, rekabet sebebiyle ulusal şirketler arasında öncelikle konsorsiyumlar, birleşmeler ve devralmaların yoğun yaşanacağı bir dönemi de beraberinde getireceğine dikkat çekti.

  Kandemir, tüm bu süreçlerin sağlıklı şekilde yönetilmesi için sektöre yönelik bir sivil toplum örgütlenmesinin gerekli olduğunu söyleyerek kurdukları bu platformla bu yolda önemli bir adım attıklarım belirtti.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir