Euro
10.1284
-0.12%
Dolar
8.6447
-0.02%
Altın
486.02
-0.41%
Borsa
1.419
0%
Bitcoin
404.167
-2.32%
21ºC
İstanbul
Açık 21 C
  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın

  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın

  Evinizi dekore ederken baştan aşağı yenilik yapmadan mucizevi etkiler yaratabilirsiniz...
  • 29.09.2015 - 10:15

  Ev dekorasyonu, gün geçtikçe oldukça popüler bir ilgi alanı olmaya başladı. Üstelik evinizi dekore ederken baştan aşağıya yenilemek zorunda kalmıyorsunuz. Son zamanlarda tasarımcılar, ufak dokunuşlarla ev dekorunda mucizevi etkiler yaratılabileceğini sıklıkla vurguluyorlar.

  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın #1

  RENKLERLE OYNAYIN

  Ev dekorunu baştan aşağı yenilenmişçesine değiştiren en önemli faktörlerden birisi, dekorda renklerle oynamak. Bunun için alacağınız ufak tefewk dekor eşyaları ile mekanınıza çarpıcı renkler katabileceğiniz gibi, mekanda boğucu etkiler yaratan renkleri ortamdan çıkartarak da işe başlayabilirsiniz. Mekanınıza karşıdan bakın; açık koyu tonlarda bir denge hissediyor musunuz? Mekan sizi boğuyorsa, ortam kasvetli geliyorsa mekana açık renkli bir puf, cam vazoda beyaz papatyalar, açık renkli mumluklar, dekoratif ürünler, köşeye beyaz bir abajur ekleyerek farkı görün. Bunun aksine mekan olduğunca açık renkli ise koyu renkli dekor ürünleriyle mekanda açık koyu dengesi yaratın. Bunların yanısıra mutfağınıza katacağınız kırmızı güllerle dolu bir vazo, kırmızı bir dekor ürünü, yeşil yapraklı, hoş bir saksı çiçeği hem mekanınızı hem de hayatınızı renklendirecektir.

  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın #2

  PERDELERİNİZİ DEĞİŞTİRİN MEKANINIZ DEĞİŞSİN

  Bir mekanda baştan aşağı farklılık duygusu uyandırmak için yapılacak en iyi şeylerden birisi de tül ve perdeleri yenilemek. Eğer mekanınızda perdelerinizin modasının geçtiğini düşünüyorsanız, yenileyerek çok farklı bir etki yaratabilirsiniz. Bunu yaparken mutfakta stor perde tercih edebilir, salonunuzda eğer mobilyalarınız çok sade ve salonunuz genişse desenli modeller tercih ederek ortama hareket katabilirsiniz. Yatak odanız için gül kurusu, kırmızı gibi romantik dekor renkleri ile hoş bir perde seçebilir, oturma odanızda sıradışı bir tasarım deneyebilirsiniz.

  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın #3

  MEKANINIZA YASTIKLAR EKLEYİN

  Salon mobilyalarınızda yastıklarınızı baştan aşağı değiştirin ya da yenilerini ekleyin ve bakın! Bu değişikliğin etkisi sandığınızdan daha fazla… Koyu renk mobilyalarınıza açık renk yastıklar tasarlatarak, mutfak sandalyelerinize renkli minderler dikerek, oturma odanızda emoji yastıklar gibi eğlenceli modeller kullanarak mekanlarınızda mucizevi etkiler yaratabilirsiniz.

  Küçük dokunuşlarla evinizi baştan yaratın #4

  DUVARLARI ES GEÇMEYİN

  Dekorasyonunuzda mucizevi bir değişiklik etkisi için duvar dekorasyonunuzu da yenileyebilirsiniz. Duvar dekorunda dekoratif tabaklarla hoş bir dekor alanı yaratabilir, sıradışı tasarıma sahip aynalar kullanabilir, duvar raflarıyla mekanınıza hareket katabilirsiniz.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir