taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.92
6.5343
1483.76
95257.61
282.676
48349.69

En çok radyasyon yayan telefonlar

İnsan sağlığı açısından en zararlı telefon modellerinde Çin çıkışlı olanlar, başı çekiyor.

Haber Merkezi | 10.02.2019 - 16:27..
Whatsapp ile paylaş

Almanya Federal Radyasyon Korunma Dairesi tarafından yapılan bir araştırmada, en fazla radyasyon yayan telefon modelleri belli oldu. Çinli üreticilerin başı çektiği listede Samsung, en başarılı sonucu sunuyor.

XİAOMİ VE ONEPLUS EN ZARARLI OLANLAR

Alman kullanıcılarının vücut verilerine dayanarak yapılan ve Statista tarafından derlenen radyasyon listesinin başında, Xiaomi Mi A1 modeli yer alıyor. Xiaomi Mi A1'in kilogram başına 1,74 watt oranı ile en fazla radyasyon yaydığı gözlemleniyorken, hemen arkasında kilogram başına 1,68 watt ile OnePlus 5T boy gösteriyor.

En çok radyasyon yayan telefonlar

Üçüncü sırada ise Xiaomi Mi Max 3 kilogram başına 1.58 watt ile yer alıyorken, OnePlus 6T kilogram başına 1.55 watt radyasyon yayıyor. Sağlık açısından ciddi sorunlar oluşturmayan bu modellerin yine de en fazla radyasyona sahip olduklarını belirtmek gerekiyor. Yüksek radyasyon yayan cihazlar arasında Google Pixel 3XL , Pixel 3 ve iPhone 8 gibi premium modeller olmasına rağmen şaşırtıcı şekilde hiçbir Samsung modeli yok.

EN AZ RADYASYONU SAMSUNG YAYIYOR

En az radyasyon yayan telefonlar listesinde bir hayli modelini sokmayı başaran Samsung, bu anlamda kullanıcıların dikkatini çekmiş durumda. Kilogram başına sadece 0.17 watt radyasyona sahip olan Note 8 ilk sırada bulunuyorken ikinci sırada da ZTE Axon Elite yer alıyor.

Telefonunuzun yaydığı radyasyon seviyesini kontrol etmek için Alman Federal Radyasyon Korunma Ofisi tarafından yapılan araştırmanın veritabanını kontrol edebilirsiniz.

En çok radyasyon yayan telefonlar

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir