taraftar değil haberciyiz
Son dakika haberleri Türkiye'nin haber sitesinde.
5.38055
6.10195
1316.69
97378.58
227.997

Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yeni askerlik sistemi ve bedelli askerlik hakkında konuştu.

Haber Merkezi | 15.02.2019 - 22:31..
Whatsapp ile paylaş
Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması

A Haber canlı yayınına konuk olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, askerlik düzenlemesiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

"6-9-12 ŞEKLİNDE..."

Erdoğan, "Askerlikte belli noktaya gelindi. Yeni askerlik sistemi çalışmalarında milletimizin askerlikten bağlarını koparmadan TSK'nın ihtiyacının karşılandığı, bunun yanında yükümlü her vatandaşın askerlik eğitimi kamuoyunda olumlu algı uyandıracak bir sistem oluşturmayı hedefledik. İş belli bir aşamaya geldi. 6,9,12 şeklinde belirlenmiş vaziyette. Bunların içerisinde er erbaş durumu söz konusu. Yedek subaylık aynı şekilde söz konusu. Bunların yanında yedek astsubaylık da söz konusu, bunlar olacak. Burada özellikle ihtiyaca göre bazı adımlar atılacak. Bedelli askerlik var, dövizle de var. Döviz neyse karşılığı Türk lirası olacak. 12 ayı yedek subay olarak da gündeme getiriyoruz. Yedek subaylık olayını ciddi manada önemsiyoruz. Yetişmiş insandan TSK'da istifa etmemiz lazım. 12 olarak gözükse de bunun 1 ayı zaten izin olarak geçiyor.

Erdoğan'dan bedelli askerlik açıklaması VİDEO

BEDELLİ VE DÖVİZLİ

Burada 3 ay temel eğitim var. Bunun yanında özellikle ücretler noktasında bu eğitim dönemi, belli bir ücret kendilerine ödenecek. Burada hassas bir şey var. Bedelli ve dövizli. Buradan elde ettiğimiz gelirle er erbaş, astsubay, yedek subay, yedek astsubay, bütün bunların ücretleri belirleme noktasında çalışmalar yapıldı." dedi.

Bu reklam google tarafından sağlanıyor?
YORUMLAR (üye olmadan da yorum yapabilirsiniz)
[+] Görüş bildir