Foto Galeri
Ensonhaber.com
TÜM FOTO GALERİLER

2000'li yılların en çok izlenen dizileri

“Ben hayatta dizi izlemem” diyen insan bile gizli saklı bir yerlerde dizisini bir şekilde izliyordur. Aksi bir durum söz konusu bile değil.

1/36

Yabancı olsun, yerli olsun fark etmez, mutlaka izler. İşte 2000'li yıllarda yayına giren efsane diziler...

2/36

Hayat Bilgisi Perran Kutman'ın Afet Hoca olarak başrol oynadığı dizide Ortega, Süzme, Kopil, Mennan, Barbie, Arif, Yıldız Asyalı ve benzeri birçok karakter yer alıyordu. Dizinin en ilginç yanı ise Rıdvan Kanat Lisesi öğrencilerinden Pikaçu Kerem'in neredeyse lise öğrencilerinin babası yaşında olmasıydı.

3/36

7 Numara Kastamonu şivesine yakın konuşmalarıyla, saf ve temiz halleriyle çoğumuzu kendine bağlayan bir diziydi. TRT'nin o yıllarda Recep, Haydar, Armağan, Güya, Cansu gibi karakterlerle kalbimizi fethetmesini sağlamıştı.

4/36

Asmalı Konak Özcan Deniz ve Nurgül Yeşilçay'ın başrollerinde yer aldığı dizi yurt içinde Kapadokya'nın ünlenmesine de sebep olmuştu. Meral Okay'ın yazar olarak bu kadronun içinde yer alması da başarıda önemli bir paya sahip. Asmalı Konak Hayat adıyla sinemaya da uyarlandı.

5/36

Doktorlar Kutsi'nin Kutsi olduğu yıllarda her bölümde birilerini kurtarıyorlardı.

6/36

Avrupa Yakası Gülse Birsel'in ne yaparsa iyi yapar ünvanını almasına sebep olan dizilerin başında gelir. Oldukça iyi bir kadrosu olan dizide Ata Demirer'den Engin Günaydın'a, Gazanfer Özcan'dan Hasibe Eren'e kadar çok sayıda ünlü oyuncu yer almıştır.

7/36

Emret Komutanım Adını Rüzgar Erkoçlar sayesinde bugünlerde de bol bol duyduğumuz dizide Sarp Levendoğlu, Engin Hepileri ve Arda Kural da baş rolleri paylaşıyordu.

8/36

Ekmek Teknesi Kuzguncuk'ta çekilen Ekmek Teknesi de fenomen diziler arasında yer alıyor. Heredot Cevdet, Kirli, Bican, Korkut, Celal ve Ölü ise dizideki efsane karakterler.

9/36

Cennet Mahallesi Alişan ve Çağla Şıkel ikilisinin dostluğunu bugünlere getiren dizide Zeki Alasya ve Müjdat Gezen'in yanı sıra Melek Baykal da yer alıyordu.

10/36

Her sabah, her akşam dizinin tekrarlarını izleye izleye ezberledik tüm sahneleri ama dizi yıllardır ekrandaki yerini almaya devam ediyor.

11/36

Adanalı Oktay Kaynarca'nın başrolünü oynadığı dizide tanıdı çoğumuz Serenay Sarıkaya'yı o şimdi Türkiye'nin en ünlü kadın oyuncularından birisi...

12/36

Çocuklar Duymasın Başrollerini Pınar Altuğ ve Tamer Karadağlı'nın paylaştığı, Raşit Çelikezer'in yönettiği dizi Türk dizi tarihinin en çok konuşulan dizilerinden birisi oldu. Tamer Karadağlı da o diziden sonra çeşitli dizi ve filmlerde başrol olarak karşımıza çıktı.

13/36

Kavak Yelleri Aşklarıyla, evlilikleriyle kimin kimle ne yaşadığını çözemediğimiz zamanlarıyla bazen de duygu dolu anlarıyla bizi ekrana kilitleyen dizi.

14/36

Tatlı Hayat Türkan Şoray ve Haluk Bilginer gibi efsane oyuncuların birarada yer aldığı, adı gibi tatlı sit-com. İrfan karakteri de yine tarihte yerini aldı.

15/36

Çarli İş Başında Gönlümüzün orta yerinde taht kuran bu maymun 2000 yılında bizi bambaşka bir dizi türüyle tanıştırdı. Yeliz Yeşilmen'den İlker Aksum'a birçok oyuncu da bu dizide ünlendi.

16/36

Arka Sıradakiler Belki de kimsenin lisesi öyle değildi. Ama bu dizi gerçekten çok sevildi ve ülkenin en çok izlenen okul dizilerinden birisi olmayı başardı.

17/36

Arka Sokaklar "Adam pisliğin teki çıktı Rıza Baba" cümlesini defalarca duyduğumuz her bölümde "CSI"lı Amerikan dizilerine nanik yapan dizi. Arka Sokaklar hala ekranlarda yayın hayatına devam ediyor.

18/36

Ezel Tuncel Kurtiz'in canlandırdığı Ramiz Dayı karakteri ve bıçkın delikanlı Kenan İmirzalıoğlu'nun fenomenler arasına girmiş dizisi.

19/36

Her kesime hitap edebilen ender dizilerden birisiydi, Cansu Dere'nin oyunculuğu da diziye renk katıyordu.

20/36

Yabancı Damat Geniş oyuncu kadrosu, Yunanistan'a kadar uzanan hikayesi ve oyunculuk adına oldukça doyurucu şiveleriyle ünlü bir diziydi. Başrollerinde ise Erdal Özyağcılar, Engin Akyürek, Nehir Erdoğan ve Özgür Çevik vardı.

21/36

Dadı Gülben Ergen ile hatırlasanız da asıl bombalardan birisi Kenan Işık diğeri ise genç ve güzel kızımız Sinem Kobal.

22/36

Selena SE - LE - NA! Sinem Kobal büyüdüğünde ve bir dizide başrol olduğunda ise yıl 2006'ydı. Biraz kurgu biraz yurt dışı versiyonlardan destekle; çocuklar arasında epey popüler bir dizi oldu.

23/36

Hepsi 1 Şarkılarının yanı sıra dizileriyle de zamanının popüler grubu olan Hepsi 1.

24/36

Akasya Durağı Çiçek Taksi ile başlayan taksi dizileri furyasının 2000'li yıllardaki temsilcisi olan dizide rahmetli Zeki Alasya da oynuyordu. Hallederiz Kadir olarak ün yapmış Levent Ülgen de dahil olmak üzere birçok ünlü sanatçı bu dizide yer aldı. (Aylakkarga)

25/36

Aşk-ı Memnu Beren Saat'in canlandırdığı Bihter karakteri ve dizinin çapkını Behlül rolündeki Kıvanç Tatlıtuğ'un yaşadığı yasak aşkı konu alan dizi geniş izleyici kitlesine sahipti.

26/36

Selçuk Yöntem ve Nebahat Çehre'nin de bulunduğu usta oyuncu kadrosu ve "Sen Bihter Ziyagil'sin aptallık etme", "Behlül kaçar!" replikleriyle akıllara kazındı.

27/36

Kardeş Payı Metin, Ali, Feyyza. Yok yanlış yazmadık. Koyu Beşiktaşlı emekli mühendis Tahsin Bey efsane üçlüyü yaşatmak için ilk iki çocuğuna Metin ve Ali ismini verir. 3. çocukları kız olunca onun adı da Feyyza oluverir.İzleyenlerini gülmekten alamayan dizi de efsaneler arasındadır.

28/36

Leyla ile Mecnun Fazla söze ne hacet...

29/36

Öyle Bir Geçer Zaman Ki Küçük oyuncusu Osman'ın izleyenleri gözyaşlarına boğduğu dizi...Erkan Petekkaya ve Ayça Bingöl'ün başrolünü paylaştığı dram ağırlıklı dizi unutulmazlar arasında yerini aldı.

30/36

Yalan Dünya Senaryosunu Gülse Birsel'in yazdığı nişanlısını yan komşusundan uzak tutmaya çalışan Nurhayat'ın çabasını izlediğimiz, izlerken kahkalara boğulduğumuz komedi dizisi...

31/36

Ulan İstanbul İstanbul'da bir dolandırıcılık çetesinin lideri olan Kandemir, yanında yetiştirdiği ekibiyle kendine özgü tarzı ve ilkeleri olan soygunlar yapmaktadır. Ekibin temel felsefesi; "Adaletli Çalmak" olan hem güldüren hem üzen diziler arasında yer aldı

32/36

Hatırla Sevgili Beren Saat'in Bihter Ziyagil olmadan önceki hayatını izleyicilere sunan dizi...Siyasi görüşlerinin farklı olması sebebiyle araları açılan iki eski dostun çocuklarının birbirlerine aşık olması ve dönemin siyasi gelişmelerinden etkilenen aşklarını seyrettik hayranlıkla.

33/36

Binbir Gece Şehrazat karakteriyle akıllara kazınan Bergüzar Korel ve Halit Ergenç'in başrolünü oynadığı zamanında çok izlenen diziler arasındaydı.

34/36

Muhteşem Yüzyıl Başrollerini Halit Ergenç ve Meryem Uzerli'nin paylaştığı dizi sadece ülkemizde değil dünyada da efsane diziler arasında yerini aldı.

35/36

Suskunlar Sleepers filminiden uyarlanan, dört küçüğün geleceğe taşıdığı büyük hikayeyi konu edinen Suskunlar dizisi de izleyenleri ağlatmaktan geri kalmadı.

36/36